$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,76

181 YILLIK SERÜVEN SON BULDU

181 YILLIK SERÜVEN SON BULDU
  • 31.08.2016

01 erdgn

ÜLKEMİZİN en eski hastanelerinden olan 181 yıllık Meraşal Çakmak Askeri Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’na devredildi. Bundan böyle Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeyi sürdürecek olan kurumun askeri personeli de sivilleşti. “Komutanım” yerine “doktor bey veya doktor hanım” olarak çağrılacak olan personelden bazısının, talepler doğrultusunda Milli Savunma Bakanlığı’na kaydırıldığı belirtildi..
Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan, düzenlediği toplantıda tüm askeri hastanelerinin Sağlık Bakanlığı‘nın kullanımına geçtiğini hatırlattı. Erzurum‘da da kökü çok eskiye dayanan Mareşal Çakmak Asker Hastanesi’nin de, bundan böyle Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi adı altında hizmet vereceğine dikkat çeken  Prof.Dr. Erdoğan, iki bakanlık arasında yapılan görüşmelerde ihtiyaç duyulan bazı personelin Milli Savunma Bakanlığı‘nda kaldığını belirtti. Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi’nin 150 yataklı olarak hizmet verdiğini anlatan Prof. Dr. Erdoğan, şunları söyledi:
“Askeri hastanelerin kapanması gibi bir durum sözkonusu değil. Yapılan düzenlemeyi, ‘Askeri hastaneler ile Sağlık Bakanlığı hastaneleri, güçbirlikteliğinde’ diye yorumlamak daha doğru olur. Burası tarihte çok önemli fonksiyonları üstlenmiş bir hastane. Çok güzel kalibrasyon ünitesi var. Burayı ilk devraldığımızda, 22’si uzman, toplam 163 personel vardı. Bakanlıklar arasındaki görüşmeler sonucunda hekim sayımız 12’ye düştü. Hekim ihtiyacını, diğer hastanemizden destek vererek karşılıyoruz. Rütbeli hekim arkadaşlarımız, bundan böyle uzman hekim olarak görev yapacak.”erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ