$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

ERZURUM’UN BİR ŞANTİYESİ DAHA HAYALETE DÖNÜŞTÜ!

ERZURUM’UN BİR ŞANTİYESİ DAHA HAYALETE DÖNÜŞTÜ!
  • 15.07.2019

YAKLAŞIK üç yıl kadar önce yapımına başlanılan ve 2018 yılında tamamlanacağı söylenilen, tamamlandığında da Erzurum-Rize arasındaki ulaşımı daha da kısaltacak olan Kırık Tüneli’nde işler “stop” etti. Yapımı tamamlanan ve ulaşıma açılan Ovit Tuneli’nin devamı niteliğindeki Kırık Tuneli Şantiyesi’ni “hayalete” dönüştüren nedenlerin kamuoyu ile paylaşılması istendi.

Tamamlanması halinde Erzurum-Rize yolunu 33 kilometre daha kısaltacağı bilinen ve bu amaçla da yapımına başlanan Kırık Tünel İnşaatı’nın durması, yöre insanını hayal kırıklığına uğrattı. Temeli atıldıktan sonra işlerin hızla başlandığı Kırık Tüneli ile ilgili olarak dönemin Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, hemen herkesi umutlandıran açıklamalar yapmış ve şunları söylemişti:

2018 YILINDA TAMAMLANACAK!

“- Kırık Tüneli tamamlandığında; Karadeniz’i, Hazar Denizi’ne bağlayan önemli bir kavşak noktasındaki ulaşımı sağlamış olacağız. 2018 yılında tamamlanacak tünel, bu bakımdan çok önemli. Toplam 7 bin 100 metre uzunluğundaki çift tüplü tünel, yolu 33 kilometre kısaltmakla kalmayacak, aynı zamanda daha düz ve güvenli ulaşımı sağlayacak. Devletimizin Erzurum’a verdiği önemi göstermesi açısından Ovit’ ile beraber bu tünellere ayırdığı bütçelere bakmak lazım. Devletimiz, büyük kaynaklar aktararak tüneli biran önce bitirmek için de gayret sarf ediyor. Bu tüneller bitince Karadeniz’den alınan yük Erzurum üzerinden Asya’ya en kestirme şekilde aktarılmış olacak.”

VATANDAŞ YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Herkesi umutlandıran ve büyük beklentiler içine sokan bu açıklamanın üzerinden çok zaman geçti, ama tünel tamamlanmadı. Erzurum-Rize arasında sürekli yolculuk yapan ecrzurumdanhaberler.com takipçilerinden Bülent Sezer’in çektiği ve paylaştığı son görüntüler umutları tamamen kırdı.

Ovit’in tamamlanmasıyla birlikte yaşanan kolaylığın, Kırık Tüneli’nin tamamlanmaması halinde bir anlam ifade etmeyeceğini belirten ilgililer, “Tünel inşaatı neden durdu, ne zaman başlayacak ve işler hangi tarihte tamamlanacak?” sorularına cevap verilmesi gerektiğini belirttiler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Mustfa şen dedi ki:

    Erzurumda kimse yök sanatı liman şeri olacak erzurum tüneller sebebi ile erzurumda bitti çuku erzurumda anlayacak idari ve siyasi lüfer kadro yok erzurum siyaseten yerim kalmıştır

YORUM YAZ