$ DOLAR → Alış: 7,84 / Satış: 7,87
€ EURO → Alış: 9,50 / Satış: 9,54

2011’DE CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN GELMİŞTİ

2011’DE CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN GELMİŞTİ
  • 12.02.2017

AVRUPA Gençler Olimpik Kış Oyunları (EYOF) bu akşam start alıyor. 18 Şubat’a kadar sürecek oyunların açılışı için Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bakan olarak atandıktan sonra, “ilk defa” Erzurum’a geldi.

Oyunların alındığı günlerde 48 ülkeden bin 500’ü aşkın sporcunun EYOF için Erzurum’a geleceği duyurulmuştu. Ancak geçen süre içinde çeşitli ülkeler, belli gerekçeler ileri sürerek Türkiye’ye gelmekten vazgeçtiklerini duyurmuşlardı.

Yetkililer, bugün başlayacak oyunlar için, 34 ülkeden 650 sporcunun Erzurum’a geldiğini belirttiler.

GÜL VE ERDOĞAN GELMİŞTİ

Yaklaşık 6 yıl önce yine Erzurum’da yapılan 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları, EYOF’dan çok daha düşük bir klasmanda olmasına rağmen, son derece kalabalık bir katılımla gerçekleşmiş, oyunların açılış törenine o günün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakanı R. Tayyip Erdoğan’ın yanısıra, çok sayıda bakan, müsteşar, genel müdür ve üst düzey bürokrat katılmıştı.

Bu akşam açılışı yapılacak EYOF için, sadece Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile birkaç üst düzey spor yöneticisinin Erzurum’a gelmiş olması, buruklukla karşılandı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın zaten evsahibi olduğunu belirten ilgililer, “Başbakan Binali Yıldırım, aslen Erzincanlı olan, bizim bölgemizin insanı. Keşke oyunların açılışına gelseydi” dediler.

Dün gece geç saatlerde Erzurum’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın, beraberinde Vali Seyfettin Azizoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile birlikte oyunların açılış töreninin yapılacağı Cemal Gürsel Stadı’na gittiği ve son kontrolleri yaptığı belirtildi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ