$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

23 TEMMUZ’UN HAKKI VERİLMELİ (Tıkla ve İzle)

23 TEMMUZ’UN HAKKI VERİLMELİ (Tıkla ve İzle)
  • 12.06.2019

CUMHURİYETE giden yolun taşlarının döşendiği, kurtuluş meşalesinin yakıldığı, manda ve himayenin reddedildiği tarihi Erzurum Kongresi’nin 100’üncü yılında, 23 Temmuz’a hakettiği değerin verilmesi gerektiği belirtildi.

Sitemiz erzurumdanhaberler.com Koordinatörü Öztürk Akkök ile anadoluhaber.com Koordinatörü Cem Atmaca’nın birlikte hazırlayıp, sundukları Duvar Gazetesi’nde, tarihi Erzurum Kongresi’nin bu yıl 100’ncü yıldönümünün kutlanacağına dikkat çekildi ve böylesi önemli bir dönemin “laf olsun, torba dolsun” türü “sıradan” etkinliklerle kutlanmaması gerektiği belirtildi.

Erzurum Kongresi’nde çok önemli kararların alındığını hatırlatan konuşmacılar, 23 Temmuz’un bayram olarak kutlanması gerektiğini belirttiler. Kurtuluş Savaşı yıllarında “kahramanlık” gösteren illere, ilerleyen zaman içinde belli sıfatlar verildiğini, Urfa’ya Şanlı, Antep’e Gazi, Maraş’a Kahraman ünvanı verildiğine, her alanda kendini gösteren, tabyalarda destan yazan, kongre toplayan, cumhuriyete uzanan yolun taşlarını döşeyen, Sivas’a gidemeyecek durumda olan Mustafa Kemal ve arkadaşlarını parasal açıdan destekleyen Erzurum’un ise “avucunu yaladığını” hatırlatan iki gazeteciler, 23 Temmuz’un bayram ilan edilmesiyle, bu hakkın Erzurum’a iade edileceğine işaret ettiler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ