$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

51 BİN MEHMETÇİK’E 691 TRİLYON!

51 BİN MEHMETÇİK’E 691 TRİLYON!
  • 05.01.2018

TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilcisi Emekli Albay Sabri Topdağı, fırsat kaçırtmıyor ve bulduğu her ortamda vakfı, vakfın kuruluş amaçlarını, yaptığı hizmetleri anlatarak bir bilinç oluşturmaya çalışıyor.

Üstlendiği önemli görevin sorumluluklarını yerine getirme adına gayret içinde olan Sabri Topdağı, bu defa da Gazi Ahmet Muhtar Paşa Ortaokulu (GAMPO) öğrencilerine Mehmetçik Vakfı’nı anlattı.

Okul Müdür Şanal Rüştü Akal’ı ziyaret eden Albay Topdağı, daha sonra öğrencilerle bir araya geldi. Şehit olan ya da farklı nedenlerden dolayı hayatını kaybeden Mehmetçik ile onların ailelerinin yanında olduklarının altını özenle çizen Sabri Topdağı, daha sonra şunları kaydetti:

51 BİN MEHMETÇİK’E YARDIM

“Şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere ölüm ve maluliyet yardımı yapan Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı, aldığı bağışlarla şehit ve gazi çocuklarının eğitiminde çok önemli bir rol üstlenirken, maddi desteğinin yanı sıra hayat boyu verdiği manevi destek ile de bu ailelerin yaralarını sarmaya çalışıyor.

TSK Mehmetçik Vakfı; kurulduğundan bu yana, 35 yıl boyunca 51.211 Mehmetçik ve Mehmetçik ailesine 691.221.823 TL yardım yaptı. Türk İnsanının vakfa olan sevgisi ve güveni sonucunda yapılan bağışlarla halen 962 Şehit, gazi veya malul Mehmetçik çocuğunu okutuyor. Bakım yardımı devam eden 7.721 Gazi ve malul Mehmetçikle birlikte 8.683 kişiye ulaşıyor bu sayı. Vakıf her ay ortalama 7.400.000 TL maddi yardım yapmaya devam ediyor.”

Vakfın faaliyetlerinden ve 01 Ocak 2018 tarihinden itibaren artırılarak uygulanan yardım miktarlarından da ayrıntılı bir şekilde bahseden Topdağı, öğrencilerin, öğretmenlerin ve okul idarecilerinin gösterdikleri ilgiden ve ev sahipliğinden çok mutlu olduğunu ifade ederek “Bu vesileyle Aziz Şehitlerimizi ve Ebediyete intikal etmiş olan gazilerimiz ile bağışçılarımızı rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize, bağışçılarımıza ve şehit yakınlarımıza sağlık ve esenlikler dilerken Gazi Ahmet Muhtar Paşa Orta Okulunun değerli idarecilerine, öğretmen ve öğrencilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ