$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,76

  • 26.08.2016

utandıran

ERZURUM’un tarihi eserlerinin yoğunlukta bulunduğu, son yıllarda “kentsel dönüşüm projesi” uygulandığı için, hizmetten zerre nasip almayan Kırmacı ve Sultanmelik Mahalleleri, savaştan çıkmış görüntüsüyle herkesi ürkütüyor. Eski çoğu evin yıkıldığı, ama hala onlarca viranenin bulunduğu bu mahallelere, tarihi eserleri gezip, görmek amacıyla yönelenler, çevre düzensizliği ve kirliliği ile kahrolurken, bir de çukur dolu yollarla mücadele etmek zorunda kalıyorlar.

Yakutiye İlçe Belediyesi sorumluluğunda olan yolların neden yapılmadığına bir anlam veremediklerini belirten vatandaşlar, Belediye Başkanı Ali Korkut’u hizmete davet ederken, şöyle yakındılar:

YOLLARIMIZI DÜZELTSİNLER, BAŞKA İHSAN İSTEMİYORUZ

“-Belediyeler, neredeyse 5 yıldan beri kentsel dönüşüm adı altında bir yıkım projesi uyguluyor. Yıkılan yerler ve molozların bir bölümü olduğu gibi duruyor. Belli ki, bir proje uygulanacağı yok, uygulansa da, kısa zamanda mesafe alınması mümkün değil. Çünkü Erzurum’da inşaat mevsiminin bitmesine sayılı günler kaldı. Biz, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’tan sadece yollarımızı yapmasını istiyoruz. Öyle çok kalite yol talebimiz de yok. Yıllar önce yapılmış parke taşlar darmadağın olmuş. Araçlarımız o yollarda arızalanacak diye endişe duyuyoruz. Yol yapmak belediyelerin asli görevi. Bir yerde önemli bir proje başlatılıyor. O projeden önce servis yolları yapılıyor ki, vatandaş sıkıntı çekmesin. Belli ki bizi düşünen yok. Öyle olsa, yollarımızı yapar, hem ulaşımın sağlıklı yapılmasını sağlarlar ve hem de bizi ele, aleme karşı mahcup olmaktan kurtarırlar. Buralara çok sayıda yerli ve yabancı turist geliyor. İnanın düzensizlikten, perişanlıktan, yolların berbatlığından yüzümüz kızarıyor.” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ