$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

ACI VE GÖZYAŞI SEL OLDU, AKIYOR

ACI VE GÖZYAŞI SEL OLDU, AKIYOR
  • 10.09.2016

 

SURIYE'NIN RAI BOLGESINDE SEHIT DUSEN UZMAN ER BURAK KARAKOC'UN BABASI ABDURRAHIM KARAKOC, "SENIN YERINE BEN OLEYDIM" DIYE FERYAT ETTI (FOTO: TURGAY IPEK / ERZURUM, (DHA)

SURİYE’nin Tell El Hava Bölgesi’nde yaşanan çatışmalarda içinde bulunduğu tankın isabet alması sonucu şehit olan ve kurban Bayramı’ndan sonra nişanlanacağı öğrenilen 23 yaşındaki Uzman Er Burak Karakoç’un, Pasinler’e bağlı Korucuk Köyü’ndeki babaevine ateş düştü. Acı haberi aldıktan sonra, feryatların yükseldiği acılı eve Türk Bayrağı asıldı.

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında muhalifler ile DAEŞ terör örgütü arasında Suriye’nin Tell El Hava Bölgesi’nde yaşanan çatışmalarda şehit olan Uzman Er Burak Karakoç‘un, Pasinler ilçesine bağlı Korucuk Köyü’ndeki babaevi, taziye verenlerle dolup, taşmaya başladı. Taziye sırasında fenalık geçiren şehit yakınlarına 112 Acil Sağlık ekipleri müdahale etti. Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu da aileyi ziyaret ederek, gözyaşları içinde ağıt yakan acılı baba Abdurrahim Karakoç’u teselli etmeye çalıştı.

BAYRAMDAN SONRA NİŞANLANACAKTI

Şehit Uzman Er Burak Karakoç‘un amcası Abdülkerim Karakoç, yeğeninin uzman erbaş olmak için çok ısrarcı olduğunu hatırlattı. “Gerekirse biz de vatan uğruna canımızı feda etmeye hazırız. Bu acı olay yaşanmasaydı, Burak, bayram sonrası nişanlanacaktı. Babası ile konuşmuşlardı. İzne gelecekti, nişan yapacaktık. Ama takdiri İlahi bu. Yapacak bir şey yok” dedi.

Burak’ın tam cuma vaktinde şehit olduğunu belirten komşuları, baba Abdurrahim Karakoç’un birkaç gün önce oğlunu defaten rüyasında gördüğünü, bugün gördüğü o rüyayı birebir yaşadıklarını hatırlatarak, “Vatan bizim, toprak, namus bizim. Toprak uğruna, vatan uğruna birimiz öleceğiz, birimiz yaşayacağız. Allah annesine, babasına sabır versin” dediler.

Baba Karakoç ise “Balam, kuzum cuma günü bana ne diyecektin? Keşke senin senin yerine ben ölseydim” şeklinde ağıtlar yaktı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ