$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

AK PARTİ’DE DANANIN KUYRUĞU KOPUYOR!

AK PARTİ’DE DANANIN KUYRUĞU KOPUYOR!
  • 03.01.2019

ERZURUM‘da, son 15 yılda il ve ilçe belediye başkanlıklarına ipotek koyan, önümüzdeki mart ayının 31’inde yapılacak seçimlere de yine güçlü şekilde girmenin hesaplarını yapan Ak Parti’de, nefesler tutuldu, herkes merakla ilçe belediye başkan adaylarının kimler olacağını beklemeye başladı.

Erzurum’un 20 ilçesinden belediye başkan adayı olmak için toplam 269 kişinin başvuruda bulunduğu, bu adayların teşkilat ve kamuoyu yoklaması dahil, çeşitli değerlendirmelere tabi tutulduğu, ancak son sözü Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mehmet Sekmen’in söyleyeceği kaydedildi.

Genel merkez tarafından ilçe adaylarının tespiti noktasında yetkilendirildiği öğrenilen Mehmet Sekmen’in, listeyi hazırladıktan sonra Ankara’nın onayına sunacağı, açıklamanın da ihtimalen önümüzdeki birkaç gün içinde açıklanabileceği ifade edildi. En çok aday adayının tercihini Pasinler’den yana kullandığı ilçelerde, başvuru listesi, “Yakutiye 20, Palandöken 19, Aziziye 9, Pasinler 27, Çat 22, Aşkale 19, Tortum 19, Oltu 16, Hınıs 15, İspir 13, Pazaryolu ve Uzundere 12, Horasan 11, Olur ve Şenkaya 9, Tekman ve Narman 8, Karayazı ve Köprüköy 7, Karaçoban 6” olarak belirlenmişti.

Cumhur İttifakı kapsamında MHP’ye kontenjan tanınıp-tanınmayacağı, kontenjan tanınması halinde o ilçelerin hangilerinin olacağı merak edilirken, Palandöken, Yakutiye ve Aziziye Belediye Başkanları içinden 2’sinin liste dışına itileceği, mevcutlardan Ali Korkut ile yola devam edileceği, Aziziye İlçesi’nin de MHP’ye bırakılacağı öne sürüldü. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ