$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

AKADEMİK FAALİYETLER DEVAM EDECEK DE NE DEMEK?

AKADEMİK FAALİYETLER DEVAM EDECEK DE NE DEMEK?
  • 28.08.2016

üni foto

ONBEŞ Temmuz Darbe Girişimi olaylarından sonra, ülke genelinde başlatılan operasyonlar ve temizlik harekatı devam ederken, Atatürk Üniversitesi’nden de, kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla yapılan son açıklamada “ilginç” sayılabilecek bir ifadenin kullanılması, okuyanlara “Acaba Atatürk Üniversitesi yetkilileri ne demek istiyor?” dedirtti.

Üniversite genelinde toplam 93 akademik personelin açığa alındığını duyuran açıklamanın son bölümündeki, Atatürk Üniversitesi’nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğine sahip çıkarak eğitim-öğretim ve akademik faaliyetlerine devam edeceği kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadesi ilginç bulundu. Açıklamanın bu son kısmını okuyanlar, “Acaba Atatürk Üniversitesi’nin eğitim faaliyetlerinde bir kesinti mi olmuştu da, ‘akademik faaliyetlerine devam edeceği’ denilerek bu kesintinin ortadan kaldırıldığı ifade edilmek isteniyor” demekten kendilerini alamadılar.

İşte o açıklama:

93 AKADEMİK PERSONEL AÇIĞA ALINDI

“15 Temmuz 2016 tarihinde cebir ve şiddet kullanılarak Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasal düzenini ortadan kaldırmaya yönelik teşebbüs sonrasında, FETÖ/PDY’ye karşı yürütülmekte olan mücadelede Atatürk Üniversitesi tüm kurumlarla tam bir uyum içinde çalışmaktadır. Bu amaçla, FETÖ/PDY terör örgütüyle irtibatlı olanların belirlenmesi, haklarında idari ve hukuki yaptırımların gerçekleşmesi için gereken çalışmalara titizlikle devam edilmektedir.

Bu kapsamda, 26 Ağustos 2016 tarihi itibari ile; 93 akademik personel açığa alınmış, bunlardan 29’unun kamu görevinden çıkarılması Yüksek Öğretim Kurulu’na teklif edilmiştir, İdari kadroda çalışan 20 personel açığa alınmış, bunlardan 5’i Üniversite Yönetim Kurulu tarafından kamu görevinden çıkarılmıştır.

Atatürk Üniversitesi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğine sahip çıkarak eğitim-öğretim ve akademik faaliyetlerine devam edeceği kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ