$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

AKIL BAŞA NEDENSE SONRADAN GELİYOR!

AKIL BAŞA NEDENSE SONRADAN GELİYOR!
  • 18.05.2017

BİR süre önce geçirdiği beyin kanaması sonucunda kaybettiğimiz, fantazi müziğin güçlü ismi, Erzurum’un medar-ı iftiharı İbrahim Erkal’ın ismi, Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile Dadaş sineması’nda yeni yaptırılan sanat merkezine verildi.

Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla ilişkiler Daire Başkanlığı’ndan yapılan duyuruda, Başkan Mehmet Sekmen’in talimatıyla bir karar alındığı belirtildi.

Eyüp Tavlaşoğlu başkanlığında toplanan Büyükşehir Meclisi, asıl hayattayken onurlandırılması ve taltif edilmesi gereken İbrahim Erkal’ı, ölümünden sonra hatırladı ve Dadaş Sineması’nda yapılan Sanat Merkezi’ne ünlü sanatçının adını vermeyi kararlaştırdı.

Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in değerlendirmesine de yer verilen duyuruda, şöyle denildi:

“Erzurum’un medarı iftiharı İbrahim Erkal’ın acısını halen daha yüreklerimizde hissediyoruz. İlimizin bağrından kopan sanat camiasında sayısız başarılar yakalayan, şehrimizi ve Erzurumlu’yu en güzel şekilde ülkemizde temsil eden İbrahim Erkal, bu kentin sanat hayatında yetiştirdiği büyük bir değerdir. Bizde bu düşünceden yola çıkarak Dadaş Sineması’nda gerçekleştirdiğimiz halen daha yapımı süren Sanat Merkezi’ne İbrahim Erkal’ın adını verdik. Erzurum Büyükşehir Belediye Meclisi’nden de bu karar çıktı. Konuyla ilgili hassasiyet gösteren meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Sanatçımızın ailesini de davet ederek, merkezimizin açılışını yapacağız.” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ