$ DOLAR → Alış: 5,70 / Satış: 5,72
€ EURO → Alış: 6,32 / Satış: 6,34

AKŞENER’DEN, ZEKAİ KAYA’YA VEFALI YAKLAŞIM…

AKŞENER’DEN, ZEKAİ KAYA’YA VEFALI YAKLAŞIM…
  • 14.03.2019

ÜLKÜ Ocakları’nda başlayan, MHP Erzurum İl Başkanlığı’na kadar süren, milletvekili adayı olarak varını-yoğunu partisi uğrunda harcayan, yaptıklarının çok da önemsenmediğini gördüğünde yuvadan uçan ve genel başkanlık mücadelesi sırasında tercihini Meral Akşener’den yana kullanan Zekai Kaya, İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı oldu.

Geçtiğimiz gün Erzurum’a gelen, yaptığı aday tanıtım çalışmaları sonrasında, Zekai Kaya ile uzun süreli bir görüşme yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde danışmanım olursan, bizi sevindirirsin” teklifi yaptığı, işbirliği önerisini kabul eden Zekai Kaya’nın, 1 Nisan’da Ankara’ya giderek, görevine başlayacağı öğrenildi.

TEKLİF BENİ ÇOK MUTLU ETTİ

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Zekai Kaya, yapılan teklifi doğruladı. Meral Akşener ile kaldığı otelde uzun süren bir görüşme yaptığını, görüşmede sadece Akşener’in oğlu Fatih’in hazır bulunduğunu belirten Zekai Kaya, “Sayın Genel Başkanımız’ın benimle görüşmek istediği iki gün kadar önce telefonla tarafıma bildirilmişti. Kendisiyle, Erzurum’da seçim çalışmaları yürüttüğü günün akşamında bir araya geldik. Çok şeyler konuştuk. Yeni dönemde yapacakları çalışmalardan bahsetti. O süreçte bizimle de çalışmak istediğini belirtti. Yapılan tekliften mutluluk duydum. Yerel seçimlerden sonra ablamız ile birlikte hareket edeceğiz. Yakın çalışma ekibi içinde olacağım. Çok önemli işler yapacağımıza inanıyorum” dedi. erzhaber – ÖZEL

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ