$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

ALA: MAHKEME KADIYA MÜLK DEĞİL

ALA: MAHKEME KADIYA MÜLK DEĞİL
  • 16.09.2016

01-efkan

ÖNCEKİ İçişleri Bakanı Efkan Ala, geceyarısı geldiği memleketi Erzurum’da coşkuyla karşılandı. “Dadaş ne makama bakar, ne koltuğa. Dadaş bakar adamlığa. Hoşgeldin adam, Efkan Ala” pankartları altında bir konuşma yapan Ala, milletin bir ferdi olmaktan, Erzurumlu olmaktan büyük onur ve gurur duyduğunu söyledi.

MAHKEME KADIYA MÜLK DEĞİL
Gece saat 02.00 sıralarında Erzurum Havalimanı’na gelen İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, çok sayıda coşkulu insanı karşısında bulunca hayli mutlu oldu. Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, ak Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt tarafından karşılanan Efkan Ala, havalimanı çıkışında bir konuşma yaptı. “Mahkeme kadıya mülk değil. Allah bize, bu memlekete hizmet etme imkanı verdi. Bu nedenle çok mutlu ve gururluyum. Binlerce şükürler olsun” diyen Ala, şöyle devam etti:

MEMLEKETİN SAHİBİ MİLLETTİR

“Memlekete ihanet edenler, cezalarını aldılar, alacaklar da. Bundan sonra da kim bu memleketi hafife alır da saldırırsa, akıbetleri 15 Temmuz gecesindeki gibi olacaktır. Millet bu memleketin sahibidir. Başkalarının maşası olanlar bu ülkeden bir şeyler koparmaya çalışanlar, isteklerinde başarılı olamayacaklar. İşte herşey ortada. Erzurumlunun bu ruhu yaşadığı sürece, bu memleket ilelebet ayakta duracaktır. Memleketin sahibi milletin kendisidir. Bu milletin bir ferdi olmaktan büyük onur duydum. Erzurumlu olmaktan şeref duydum. Erzurumlu yine burada. Buradan bütün kardeşlerimin bayramını kutluyorum.”

ERZURUM TÜRKİYE’NİN KALESİDİR
Erzurum’un sadece doğunun değil Türkiye’nin kalesi olduğunu belirten Ala, “15 Temmuz gecesi THY’nin tarifeli uçağı ile Erzurum’dan giderken, Ankara’ya indiğimizde öğrendik ki bazı asker elbisesi giymiş teröristler, hainle,r başkalarının maşası olmuş, memleketimize kastetmeye çalışıyorlar, darbe yapmaya çalışıyorlar. Milletimiz o gece iradesine sahip çıktı. Milletin lideri kendisini ortaya koydu. Bütün kardeşlerimiz, polis teşkilatımız, jandarmanın, askerin içerisindeki vatansever kardeşlerimiz siyasi partilerimiz sivil toplum kuruluşlarımız bu teröristlere haddini bildirdi. Bilinsin ki ne zaman memleketime, ülkemize bir maşa ya da odak kastederse karşısında 79 milyonu bulur. Bulmuştur. Bundan sonra da aynısı olacaktır. Kimse bu memlekete diz çöktüremeyecektir, kendileri diz çökecektir” diye konuştu.
Ala, daha sonra yüzlerce araç eşliğinde babaocağı Oltu’ya hareket etti. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ