$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,75 / Satış: 7,79

ALIN SİZE 15 TEMMUZ AKŞAMI’NIN BİLETİ!

ALIN SİZE 15 TEMMUZ AKŞAMI’NIN BİLETİ!
  • 12.10.2016

05-bilet

GEÇTİĞİMİZ temmuz ayının 15’i akşamında, teşebbüs edilen hain darbe girişiminin yaşandığı saatlerde ortalıkta gözükmediği, bir depoda saklandığı, iki saat kendisine ulaşılamadığı, gerçekler yavaş yavaş anlaşıldığında ortaya çıktığı iddia edilerek yıpratılmak istenilen önceki İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın, aynı gün saat 21.25’de Ankara’ya THY’nin tarifeli uçmak amacıyla satınaldığı bilet ortaya çıktı.

Darbe girişiminin olduğu gün, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın, amcasını kaybeden Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a taziyede bulunmak amacıyla Erzurum’a geldiğini hatırlatan Ak Parti Erzurum İl Örgütü yöneticileri, “Hain darbe girişiminin bastırılmasından sonra, Efkan Bey ile ilgili olarak akla, hayale gelmeyecek iddialar ortaya atıldı. Haberin duyulmasıyla birlikte harekete geçen ve saat 21.25’de Ankara’ya gitmek üzere uçağa binen Efkan Ala için, ‘kaçacaktı’ diyeninden ‘depoda saklandı’ iftirası atanına, ‘iki saat ortalıkta gözükmedi, ortam yatıştıktan sonra ortaya çıktı’ senaryosu yazanına varıncaya kadar çok sayıda hainin yalanlarına tanık olduk. Oysa Efkan Bey, aynı gece saat 22.55’de Esenboğa Havalimanı’na inmiş, yakın korumasının ‘darbe oluyor’ uyarısıyla hemen  havalimanında bir karargah oluşturmuştur. O ara MİT Müsteşarı Hakan Fidan kendisini aramış ve ‘Efendim darbe oluyor’ demiş, sayın Ala, o hızla sayın Cumhurbaşkanımız’ı aramış, ama ulaşamamıştır.

Gerçekler böyleyken, Efkan Ala’nın depoda gizlendiğini, kaçmak için fırsat kolladığını iddia edenlere kapak olsun diye, sayın bakanımızın Ankara uçak biletini kamuoyu ile paylaşmayı görev saydık.” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ