$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

ALMAZ’DAN KALE MESCİDİ MÜJDESİ

ALMAZ’DAN KALE MESCİDİ MÜJDESİ
  • 29.11.2020

ERZURUM Kalesi içinde yer alan ve viraneyi andıran görüntüsüyle iç burkan İç Kale Mescidi’nin önümüzdeki yılın yatırım programına alındığı ve ivedilikle restore edileceği bildirildi.

erzurumdanhaberler’in geçtiğimiz gün “İç Kale Mescidi Kan Ağlıyor” başlığıyla gündeme taşıdığı habere Kültür, Turizm İl Müdürü Turizm İl Müdürü Cemal Almaz açıklama gönderdi.

Açıklamasında Kültür Turizm İl Müdürlüğü olarak bu yıl içinde yapılan hizmet ve yatırımları sıralayan, Cemal Almaz, önemli onarımlar gerçekleştirdiklerini hatırlattı, “Bu yıl içinde Atatürkevi iç boya kapı pencere duvarlarını, Yakutiye Medresesi’nin çatı ve iç kısımlarını, Tepsi Minare’nin (Saat Kulesi) ahşap kısımlarını, Karanlık Kümbeti’in kubbesini onarımdan geçirdik. Kale’yi aydınlattık, kapısını onardık. Şimdi de Ebu İshak Türbesi’nin kubbesini onarıyor, iç kısımlarını elden geçiriyoruz” dedi.

Önümüzdeki yılın yatırım programına İç Kale Mescidi’nin bakım ve onarımını, Kavakkapı’nın restorasyonunu, Pasinler Kalesi’nin kapı ve yürüyüş yollarını aldıklarını, aynı süreçte Yakutiye Medresi’nin çatı yalıtımını yapıp, Atatürkevi’nin de ıslak zeminlerini değiştireceklerini kaydeden Cemal Almaz, Erzurum Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü olarak diğer illere oranla iki katı ödenek aldıklarını ve kullandıklarını da kaydetti. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ