$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

“AMAAN BOŞVER” DEMEDİ, COŞKUYLA KUTLADILAR

“AMAAN BOŞVER” DEMEDİ, COŞKUYLA KUTLADILAR
  • 29.04.2017

BU yıl Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 23 Nisan Pazar günü, yurtiçinde hemen her yerde kutlandı. Kimi yerde elverişsiz hava koşulları nedeniyle kutlamalar salonlarda gerçekleşirken, Pasinler’in Yayladağı Köyü’nde, önceden çok güzel hazırlıklara, çocuklara renkli renkli, cıvıl cıvıl kostümler dikilmesine rağmen yapılamadı.

“Bayram geliyor” diye sevinen, gözlerine uyku girmeyen ve çoğu, bayram gününe kadar yatağının başucuna koyduğu elbisesi ile birlikte yatan çocukların hevesi, bayram günü yaşanan şiddetli soğuk nedeniyle kursaklarında kaldı.

Ancak, köyün kadınları, “Ne yapalım, 23 Nisan geçti” demedi, havanın güzel ve sıcak olduğu bir günü bekledi, sonuçta Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, 28 Nisan cuma günü, tıpkı bayrammış gibi, o ciddiyet ve sevinçle, çocukları ile birlikte yeniden kutladılar.

Okul bahçesinde gerçekleşen törene, Pasinler Belediye Başkanı ünsal Sertoğlu da katıldı ve çocuklar ile annelerinin coşkusuna ortak oldu. Beraberinde götürdüğü küçük hediyeleri çocuklar ile paylaşan Başkan Sertoğlu, “Köyün çocuklarını pırıl pırıl, rengarenk elbiseleri içinde gördüğümde çok duygulandım. Yöresel kıyafetleri ehrama bürünmüş annelerin, çocuklarının heyecanına ortak oluşlarını görmek, ayrı bir güzellikti. Köylerimizde yaşanan milli coşku, hepimizin yarınlara daha rahat ve endişesiz bir gözle bakmamıza neden oluyor” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ