$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

ATATÜRK’Ü, ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE 7’DEN 70’E HERKES ANDI

ATATÜRK’Ü, ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE 7’DEN 70’E HERKES ANDI
  • 10.11.2016

08-anma

TÜRKİYE Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78’nci yıldönümünde gerek yurtiçi ve gerekse yurtdışındaki temsiliklerimizde törenlerle anılırken, çok ilginç ve bir o kadar da anlamlı sahnelere rastlandı.

Erzurum’da Atatürk ‘ü anma törenleri, sabah saatlerin 09.05’i gösterdiği dakikalarda sirenlerin çalmasıyla başlandı. Daha sonra askeri ve mülki erkan, Havuzbaşı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıp, saygıduruşunda bulundu. İlk ve orta dereceli okullarda da Atatürk, çeşitli yönleriyle anlatıldı ve anıldı.

Aşkale Çimento Fabrikası’nda da Atatürk’ü anmak amacıyla tören düzenlendi. Tören için fabrika bahçesinde toplanan personel, sirenlerin çalmasıyla birlikte saygı duruşunda bulundu. En dikkat çekici görüntülerden birisi, Atatürk’ün fotoğrafı önünde yaşandı. Fabrikanın temizlik işlerinden görevli personeli Ayhan Yöney, sirenlerin çalmasıyla birlikte, başındaki beresini çıkardı ve hazırola geçerek, saygı duruşunda bulundu. Öney’in bu davranışı, dikkatli gözlerden kaçmadı. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ