$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

BARİYERSİZ, YASAKSIZ CENAZE TÖRENİ

BARİYERSİZ, YASAKSIZ CENAZE TÖRENİ
  • 22.10.2019

HAYATA 87 yaşında veda eden Nakşibendi Şeyhi İsmail Fakirullah Bilgin Efendi’yi son yolculuğuna binlerce insan uğurladı. Yağan yağmura rağmen, son görevlerini yerine getirmek için Narmanlı Camii’ne akın eden insanlar arasında “Cüpbeli” olarak bilinen İstanbul’daki İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden Ahmet Mahmut Ünlü de yer aldı.

Bir gün önce aynı caminin musallasından kaldırılan Şehit Piyade Er Sezai Ekşioğlu’nun cenaze töreni sırasında, cemaat ile protokol arasına konulan ve sosyal medyada ciddi eleştirilerin yapılmasına neden olan bariyerlere, İsmail Fakirullah Efendi’nin cenaze töreninde yer verilmedi.

Büyükşehir belediyesinin, cami bahçesini dolduran vatandaşlara, yağmurluk dağıttığı cenaze törene İstanbul’dan gelerek katılan Cüpbeli Ahmet Hoca, yaptığı kısa konuşmasında herkesin böyle bir güne hazırlıklı olması gerektiğini belirtti.

Vali Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, atatürk Üniversitesi Rektörü Ömer Çomaklı ile çok sayıda ilçe belediye başkanı ve bürokratın kıldığı cenaze namazının ardından İsmail Fakirullah Hoca, Çöğender Köyü’ne götürülerek, babası Salih Efendi’nin yattığı türbeye defnedildi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ