$ DOLAR → Alış: 5,66 / Satış: 5,69
€ EURO → Alış: 6,35 / Satış: 6,38

BAŞKAN SEKMEN, OTAĞINDA ÖZEL MİSAFİRLERİ AĞIRLADI

BAŞKAN SEKMEN, OTAĞINDA ÖZEL MİSAFİRLERİ AĞIRLADI
  • 12.05.2017

BU yıl ikincisi düzenlenen Etnospor Kültür Festivali Yenikapı miting alanında mehteran takımı konseri ve açılış konuşmaları ile başladı. 2. Etnospor Kültür Festivali açılışına Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve diğer yetkililer katıldı.

Türk kültürü ve geçmişin geleceğe olan yansımalarına dikkat çekildi. Yapılan açılış konuşmalarının ardından atlı ekipler gösteri düzenledi. Nefes kesen ok gösterilerinin ardından Eski Türk savaş oyunu post kapmaca oynandı. Gösterilerin ardından protokol üyeleri çadırları dolaştı.

ERDOĞAN’IN OĞLU VE GELİNİ OTAĞI ZİYARET ETTİ

Etkinliğin başladığı saatlerden itibaren Erzurum otağında vatandaşları ağırlayan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, misafirlere kent kültürünü anlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Dünya Etnospor Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan ile gelini Reyyan Erdoğan, Erzurum otağını ziyaret etti.

ASRIN GÜREŞÇİSİ DE VARDI

Festivalde Erzurum otağının bir diğer ziyaretçisi ise ‘Asrın Güreşçisi’ unvanlı Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlarından Hamza Yerlikaya oldu. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin’in refakatinde otağı gezen Yerlikaya, çadır önündeki halk oyunları gösterilerine de eşlik ederek vatandaşlarla halay çekti.

Başkan Sekmen, Bilal Erdoğan’a Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından kent kültürünün yaşatılması için gerçekleştirdiği çalışmaları anlattı. Dünya Etnospor Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan, Erzurum’da ata yadigârı olan geleneksel sporlar ve şehir kültürünün yaşatılması noktasında önemli çalışmalar yapan Başkan Sekmen’e teşekkür etti. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ