$ DOLAR → Alış: 7,59 / Satış: 7,62
€ EURO → Alış: 9,01 / Satış: 9,05

BATAKHANEYDİ LÜKS BİR YATAKHANE OLDU

BATAKHANEYDİ LÜKS BİR YATAKHANE OLDU
  • 19.01.2021

HİZMETE açıldığı yıllarda Hasankale’ye ayrıcalık katan, halk arasında kısaca “turistik” diye adlandırılan, gerçekten de o özelliğe sahip olan, kaliteyi ön planda tutan hem barınma ve hem de kaplıca hizmetinde adından sıkça söz ettiren otel, Çılgın Hasankaleli’nin çılgın projesiyle yeniden hayat buldu.

BAŞKAN DÖLEKLİ EL ATTI

Kötü işletmecilik, ilgisizlik ve bakımsızlıktan tel tel dökülen, son zamanlarında yığınla yanlış işe mekan olan, fuhuş yatağına dönüşen turistik otel, ailelerin uzak durduğu, önünden geçilemez bir batakhane halini almıştı. Varlığıyla Hasankale’yi Erzurum’un çoğu ilçesinden birkaç adım birden öne çıkartan bir zamanların özellikli oteline Ahmet Dölekli, Pasinler Belediye Başkan’ı olduktan sonra el attı.

YENİ BİR ÇEHRE KAZANDIRDI

Oteli tefecilerin elinden alabilmek için büyük mücadeleler veren, dillendirdiği projeleriyle de halk arasında “ÇIgın Hasankaleli” diye anılmaya başlayan Başkan Dölekli, hukuki sorunları giderdi, ardından da bir büyük proje yaptırarak turistik tesisse yeni ve farklı bir çehre kazandırdı.

ADINA YAKIŞIR HALE GELDİ

İç ve dış düzenlemeleriyle Kale Otel’i Işıl Işıl hale getiren, toplam 32 odalı tesisi Hasankale’nin adına yakışır bir mekana dönüştüren, odalarını, lobisini, restoranını kalite malzemelerle yeniden tefriş ettiren Başkan Dölekli, bir radikal karar daha aldı ve otelin kaplıca kısmını iptal ettirerek son derece lüks aile kabinlerine dönüştürdü.

Çılgın projelerini devam ettiren Başkan Dölekli, iptal edilen turistik kaplıcanın yerine de otelden bağımsız yeni bir kaplıca inşaatı başlattı. İç ve dış mekanlarda başlatılan çalışmaların devam ettiği Hasankale’de, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan termal otelin de hizmete girmesiyle birlikte Pasinler, sadece bölgenin değil, ülkenin önemli bir termal merkezi haline gelecek. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ