$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

BİNLERCE ERZURUMLU İSRAİL’İ KINADI

BİNLERCE ERZURUMLU İSRAİL’İ KINADI
  • 15.05.2018

AMERİKA‘nın büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararını protesto eden Filistinliler’e yönelik İsrail’in katliam girişimi ve 60 müslümanın şehit edilmesi, Erzurum’da da nefretle kınandı. AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen gösteride, binlerce Erzurumlu hep bir ağızdan “Kahrolsun İsrail” diye haykırdı.

Yakutiye Kent meydanında toplanan vatandaşlar İsrail ve ABD aleyhine sloganlar atarak Filistin’in yanında olduklarını gözler önüne serdiler. Basın açıklamasının da yapıldığı gösterilerde vatandaşlar, İsrail ile ABD’nin Kudüs kararına tepki gösterdiler.

AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz de  yaptığı açıklamada İsrail’i kınadı. Öz, açıklamasında şunları söyledi:

BİNLERCE ERZURUMLU, İŞGALE KARŞI SES VERDİ

“ABD’nin skandal kararı sonrası büyükelçilik binasını Kudüs’e taşımasını kesinlikle kabul etmiyoruz. Bu skandal karara tepki gösteren Filistinliler’in üzerine acımasızca bombalar yağdırıldı, Gazze’de yaşanan katliamda şu ana kadar 60 müslüman şehit oldu. Şehit ölenlerin içinde bebeklerin oluşu, vahşetin boyutunu gözler önüne seriyor. Yapılan katliam sonrası Türkiye olarak 3 gün ulusal yas ilan ettik. ‘İşgale Karşı Ses Ver’ sloganıyla bugün İsrail ve ABD’yi protesto ediyoruz. Bizler Filistinli kardeşlerimizin maruz kaldığı zulme sessiz kalmamak ve seslerine ses katmak amacıyla buradayız. Bu büyük felaket gününün yıldönümünde üstelik bir Amerika’nın elçiliğin Müslümanların Haremi Şeriflerinden olan Kudüs’e taşımasını kabul etmediğimizi, elçiliğin açılış merasiminin Nekbet Günü’ne denk getirilmesini lanetlediğimizi ve kınadığımızı Erzurum’dan bütün dünyaya haykırıyoruz.”
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ