$ DOLAR → Alış: 4,80 / Satış: 4,82
€ EURO → Alış: 5,59 / Satış: 5,61

BİZİ NASIL GÖZETLİYORLAR?

BİZİ NASIL GÖZETLİYORLAR?
  • 25.03.2018

http://cheapessaywritings24.com/custom-essay-writing-help/ custom essay writing help Online - Best Custom Writing Service |Term Paper, Research Paper, Thesis, Dissertation

Our experts provide Word Templates Business Plan help. Contact us for core connections algebra & geometry answers. We work 24/7 - contact us any time for help with CPM Cambridge Analytica skandalının yansımaları sürerken sosyal medya kanallarının kullanıcıların hangi bilgilerini kayıt altında tuttuğu, bu bilgileri kimlerle paylaştığı gibi sorular gündemimizi oldukça meşgul ediyor. Peki konuyla ilgili çalışmaları bulunan, bu alanın uzmanı diyebileceğimiz isimler konuyu nasıl irdeliyor?

Best-UK-Dissertation.com is the reputed http://paperkingdoms.openbracket.ca/college-common-application-essay/ SERVICE UK to Buy Dissertation Online. We offers custom dissertation writing service Bu noktada Kuzey Karolina Üniversitesi’nde doçent olan tekno-sosyolog Zeynep Tüfekçi’nin hazırladığı makaleler dikkat çekiyor. Tüfekçi, geçtiğimiz günlerde New York Times’ta yayınlanan yazısında çarpıcı ifadelere yer veriyor.

essay writer jobs http://www.tkspace.net/?help-starting-an-essay argumentative essay writers dissertation spirituals Facebook’un bizlerin profilini çıkararak ve ilgilendiğimiz alanları reklamcılara, siyasi aktörlere ve diğer ilgili insanlara satarak para kazandığının altını çizen Tüfekçi, bu insanların Facebook’un memnun etmek için çaba sarfettiği asıl müşterileri olduğuna vurgu yapıyor.

here online with the assist of our writing service. Our great team of talented writers is ready to create a splendid college paper especially Tüfekçi yazısında Facebook’un yalnızca  Great Minds Parent Resources. Literary Analysis Essayer eBook; Parent Tips; Sign up to access to Homework Helper eBook - examples and explanations for “beğen”ilerimizi kayıt altında tutmadığını, aynı zamanda internette ziyaret ettiğimiz sayfalara dair kayıtları topladığını ve kullanıcıların finansal bilgilerine dair  Buy Autodesk Revit Architecture 2012 oem “harici” verileri satın aldığını da ifade ediyor.

And thus, lots of Computer Science students come to our website to say- Chemistry Help High School. Computer Science means more than mere programming. Almost all the subjects present you with some introduction theory; however, the professors want a realistic application of every concept. The projects on Computer Science always need you to be adept with minimum one language of programming. Bir TED etkinliğinde gerçekleştirdiği konuşmasındaysa Tüfekçi şunları ifade ediyor:

Doctor Professionalism Essay, The cheapest, reliable coursework writing service is are arguably the CHEAPEST, LEGITIMATE essay provider on the web today. “Facebook’un sizinle ilgili sahip olduğu tüm verileri düşünün: Yazdığınız her durum bildirisi, her bir Messenger sohbeti, oturum açtığınız her konum, yüklediğiniz tüm fotoğraflar… Bir şey yazmaya başlayıp sonra vazgeçip silerseniz, Facebook bu silinenleri de saklayıp analiz ediyor. Çevrimdışı verilerinizle sizi gitgide eşleştirmeye çalışıyor. Ayrıca veri acentalarından da çok fazla veri satın alıyor. Finansal kayıtlarınızdan tarama geçmişinize kadar her şey bu veri setinde olabilir. ABD’de bu tür veriler rutin olarak toplanıyor, karşılaştırılıyor ve satılıyor.”

Tüfekçi’nin Eylül 2017’de gerçekleştirdiği ve tamamı 22 dakika olan bu konuşma, sıradan bir sosyal medya kullanıcısının bugünkü Cambridge Analytica skandalının arka planını kolaylıkla anlamasına yardımcı olabilir.

Facebook’un yarattığı bu ortam herkesin dilinde, peki ama çözüm ne? Hepimiz Facebook hesaplarımızı kapamalı mıyız?

Tüfekçi New York Times’taki yazısında bu soruya da yanıt arıyor. Hesaplarımızı kapatma seçeneğinin cazip görünse de uygulanabilir bir çözüm olmadığını öne sürüyor.

Konuşmasındaysa Tüfekçi aynı soruya yanıt ararken asıl çözümün dijital teknolojinin çalışma şeklinin yeniden inşasında yattığının sinyalini veriyor. Tüfekçi’nin yorumlarından hareketle anlıyoruz ki Facebook ve benzeri kanalların yarattığı iş modelinin problemli yönleri bugün Cambridge Analytica skandalının patlak vermesiyle sonuçlandı.

Tüfekçi, konuşmasını şu sözlerle sonlandırmış:

“Bu yapılar, bizim işleyişimizi düzenliyor ve ne yapıp ne yapamayacağımızı kontrol ediyor. Reklamla finanse edilen bu platformların çoğu ücretsiz olmakla övünüyorlar. Bu bağlamda, bunun anlamı şu: Satılmakta olan ürün biziz. Veri ve dikkatimizin en yüksek ücreti veren otoriter veya demagoga satılmadığı bir dijital ekonomiye ihtiyacımız var.”

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ