$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

BORSA’NIN TALİPLİLERİ ÇOĞALIYOR

BORSA’NIN TALİPLİLERİ ÇOĞALIYOR
  • 14.09.2017

SİVİL Toplum kuruluşları’nda (STK) yeni yönetimlerin belirlenmesini sağlamak amacıyla yapılacak seçimlere birkaç ay kala, adaylar da kendilerini yavaş yavaş göstermeye başladı.

Babasından aldığı emaneti yıllardan beri canı pahasına koruyan ve Erzurum Ticaret Borsası’nın (ETB) semtine dahi kimseyi yanaştırmayan Hakkı Hınıslıoğlu’nun yine aday olup-olmayacağı belirsizliğini korurken, ETB Başkanlığı’na Abdullah Büçge’den sonra, Oral Et Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral da talip oldu.

erzurumdanhaberler.com’a konuşan ve adaylığını açıklayan Hakan Oral, “Kimseye rakip olarak ortaya çıkmıyorum. Ben hem camiamıza ve hem de memleketime hizmet etmek amacıyla yola koyuldum ve aday olmaya karar verdim. Bizi tanıyan herkes, seçilmemiz halinde çok güzel işler yapacağımızı da bilir. Seçimler için henüz bir karar alınmamış. Yani seçimin tarihi belli değil. Biz niyetimizi ortaya koyduk ve bugünden itibaren çalışmaya başladık. Umarım adaylığımız hem şahsım, hem ailemiz ve hem de camiamız açısından hayırlı olur” diye konuştu.

KAN DEĞİŞİMİ ŞART

Hakan Oral gibi genç ve dinamik bir ismin ETB yönetimine talip olması camiada heyecan oluşturdu ve sevinçle karşılandı.

Son yıllarda atıl duruma düşen baba yadigarı Oral Et’i amca çocukları ile birlikte haraketlendiren ve yeniden marka haline getiren Hakan Oral’ın, Erzurum tarım ve hayvancılığının yanında, kent ekonomisine ciddi katkılar sağlayabileceğine inandıklarını belirten vatandaşlar, “Erzurum’un önemli STK’larında nöbet değişimi zamanı gelmiş ve hatta geçmektedir. Buralarda hizmet edecek, koşmaktan yorulmayacak donanımlı gençlere ihtiyaç var. Koltuğa sım sıkı yapışıp, nalıncı keseri gibi sadece kendilerine yontanlar, bu gerçeği görmeli ve gençlerin önünü açarak onlara fırsat tanımalıdırlar. Güç kaybeden ve patinaja düşen Erzurum ekonomisini sorunlarından ancak yapılacak kan değişimleri ile arındırmak mümkün olur” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ