$ DOLAR → Alış: 5,66 / Satış: 5,69
€ EURO → Alış: 6,35 / Satış: 6,38

BOZHALİL: KURBAN VEKALETİNİZİ BEKLİYORUZ

BOZHALİL: KURBAN VEKALETİNİZİ BEKLİYORUZ
  • 08.08.2018

KURBAN Bayramı’nın yaklaştığı şu günlerde, çeşitli vakıf, dernek ve hayır kurumları vekalet yoluyla kurban kesmek isteyen vatandaşlara seslerini duyurmaya çalışırken, “en ciddi ve güçlü” ses Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı’ndan sonra, Türk Kızılayı’ndan geldi. Kızılay Erzurum Şube Başkanı Hüseyin Bozhalil, vekalet yoluyla kurban kesmek isteyen herkese kapılarının açık olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenleyen Hüseyin Bozhalil, din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın, ihtiyaç sahibi herkese Kızılay olarak dost elini uzattıklarını hatırlattı, “Türk Kızılayı olarak 2007 yılından beri milyonlarca insanın sofrasına kurban eti ulaştırdık, ulaştırmaya da devam ediyoruz” dedi.

KAPIMIZ HERKESE AÇIK

Vekalet yoluyla kurban kesmek isteyen herkese kapılarının açık olduğunu bildiren Başkan Bozhalil, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“- Her kurban Bayramı’nda olduğu gibi, bu bayramda da hayırsever insanlarımızdan alacağımız vekaletlerle keseceğimiz kurbanların etlerini konsevrve yapacak ve dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan ihtiyaç sahibi insanlara ulaştıracak, onları mutlu ediyor olmanın mutluluğunu bizler de yaşayacağız. Kızılay olarak kurban kesiminde dini tüm vecibeleri yerine getiriyor, İslami kurallara azami ölçüde titizlik gösteriyoruz. Dağıtım sırasında insan onurunu zedelememeye azami göyret gösteriyoruz.”

ARTIK KUMBARAMIZ DA VAR

Kızılay erzurum Şubesi olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi de aktaran Başkan Bozhalil, Erzurum’da bir kesimhane oluşturma gayreti içinde olduklarını da kaydetti. “Organize Sanayi Bölgesi’nde malum bir yapı vardı. Orayı Kızılay olarak almak için gerekli müracaatlarımızı yaptık. Eğer gerçekleştirebilirsek, orada kurban kesimlerimizi yapmayı ve konserve yapacağız. Bu arada yine malum yapının, yardım toplamak amacıyla tren garrı, otobüs terminali ve havaalanı gibi halkın yoğunlukta olduğu yerlere yerleştirdiği kumbaraları da biz aldık. O kumbaraları Kızılay’a yardım toplamak amacıyla biz kullanacağız’’ dedi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ