$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,76

BUGÜNE KADAR CAN KAYBI OLMAMASI BÜYÜK ŞANS

BUGÜNE KADAR CAN KAYBI OLMAMASI BÜYÜK ŞANS
  • 24.12.2017

AKSU Vadisi, İspir’in doğal güzellikleri ve zenginlikleri ile bilinen bir bölgesi.

Yabani hayvanlarının çokluğu, derelerindeki kırmızı benekli alabalıklarının bolluğu nedeniyle kaçak avcıların hiç rahat bırakmadığı, av adına dağ keçilerinin katledildiği Aksu Vadisi’nde yaşayan insanları, bugünlerde de heyelan nedeniyle tepelerden yuvarlanan irili-ufaklı taş ve kayalar tehdit ediyor.

CAN KAYBI YAŞANMAMASI BÜYÜK ŞANS

İçinde 11 köyün bulunduğu, ilçe merkezine 20 kilometre mesafedeki vadide yaşanılan heyelanlarda herhangi bir can kaybının olmamasını “büyük bir şans” olarak tanımlayan Aksu Vadisi ve Köyleri Doğal Yaşamı Koruma Derneği Başkanı Hanifi Aksu, “Çoğumuz tehlikeleri büyük bir şans eseri ucuz atlattık. Son olarak benim de içinde bulunduğum araç geçtikten sonra, kayalar yuvarlandı. Az geç kalmış olaydık, o kayalar araçlarımıza isabet eder ve çok üzücü olayların yaşanmasına sebep olurdu” hatırlatması yaptı.

Kapanan yolların, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından açıldığını da belirten Başkan Aksu, “Biz, yolların açılıp-kapanması noktasında şikayetçi değiliz. Çok ciddi, ölümlere ve ağır maddi kayıplara yol açacak bu tür olayların önlenmesi için adımlar atılmasını bekliyoruz” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ