$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

BUNLAR, BİR KIŞ TURİZMİ MERKEZİNE YAKIŞIYOR MU

BUNLAR, BİR KIŞ TURİZMİ MERKEZİNE YAKIŞIYOR MU
  • 20.10.2016

17-edre

GÜNÜN sorusu şeklinde “burası neresi?” diye sorduğumuz yer, fotoğraftan da anlaşıldığı üzere, kış turizminin gözbebeği Palandöken!

Geçtiğimiz haftalarda Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen Palandöken’de, devir sonrasında ne tür çalışmalar yapıldı, yapılıyor ya da yapılacak, bilinmiyor.

Her gün yüzlerce insanın çıkıp-indiği Palandöken, sadece spor yapmak isteyenlerin değil, aynı zamanda hoş vakit geçirmek isteyenlerin de mekanı durumunda.

Hava karardıktan sonra da akşamcılara mekan oluyor Palandöken.

Araçlarında bir yandan sohbet eden, bir yandan da alkol alan akşamcılar, ne yazık ki, giderken çöplerini beraberlerinde götürmüyor, çevreye adeta saçıyorlar.

Bundan olsa gerek, “Ejder3200” markasıyla görücüye çıkmaya hazırlanan Palandöken’in çoğu yeri çöpten, içki şişesinden, bira kutusundan geçilmiyor.

Büyükşehir’in devir almadan önce kaderine terkedilmiş halde bulunan Palandöken’de, devir işlemi tamamlanır-tamamlanmaz bir temizlik seferberliği başlatılması gerektiğini belirten vatandaşlar, “Acaba yetkililer böyle bir temizlik yapma niyetindeler mi, yoksa kar yağar, kirliliği örter diye mi düşünüyorlar. Kar elbet her türlü pisliği ve kirliliği örtüyor, ama sonuçta eriyor, dolayısıyla yazdan kalma kültür(!) mirası olduğu gibi bahar geldiğinde ortaya çıkıyor. Palandöken’i sadece temizlemekle kalmasın, akşamcılara yönelik bir yer de yapılsın. Böylece akşam saatlerinde sağa-sola serpilmiş halde içki içen insanlar yerlerini bilir, ona göre hareket eder, bu sayede belki yaşanan kirlilikler de ortadan kalkar” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. coşkun canip akkök dedi ki:

    yazıklar olsun bu güzel ülkemizi memleketimizi kirletenlere lanet plsun zehir zıkkım olsun

YORUM YAZ