$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

BÜYÜK USTA’YA EN GÜZEL ÖDÜL

BÜYÜK USTA’YA EN GÜZEL ÖDÜL
  • 22.11.2017

YAPTIĞI biri birinden güzel ve anlamlı maketleri ile tanınan Doğan Hattatoğlu’nu, yeni oluşturduğu atölyesinde ziyaret eden Vali Seyfettin Azizoğlu, büyük ustaya son zamanların en güzel ödülünü vermiş oldu.

Maket yapımına Erzurum’un tarihi yapıları ile başlayan, daha sonra çalışmalarını büyüten ve farklılaştıran Doğan Hattatoğlu, orijinallerinin aynısı Kabe, Mescid-i Nebevi ve son olarak  yaptığı Mescid-i Aksa maketlerini Ulu Cami’de sergileyerek, dünyada bir ilk’i gerçekleştirmişti.

Mescid-i Aksa maketini yapmadan önce Kudüs’e giden ve İsrail askerlerinin zorluk çıkartmalarına aldırış etmeden Mescid-i Aksa’yı kah karışlayarak, kah adımlayarak ölçen, bu arada fotoğraflar çeken Hattatoğlu Usta, beraberinde getirdiği toprağı da çalışmalarında kullanarak son şaheserini vücuda getirmiş, o eseri de düzenlenen tören sonrasında Ulu Cami’de belirlenen yerinde sergilemeye başlamıştı.

Son derece dikkat gerektiren ve insanı her yönüyle yoran çalışmalarını, Bat Pazarı’nda yeni açtığı atölyesinde sürdürmeye başlayan Doğan Hattatoğlu’na, bugün Vali Seyfettin Azizoğlu sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz hafta makamında ziyaret edip, küçük de bir Çifte Minareli Medrese maketi hediye ettiği Vali Aizoğlu’nun iadei ziyaretinden büyük mutluluk duyan Doğan Hattatoğlu, belki de son zamanların en güzeli hediyesini bu şekilde almış oldu.

Biri birleriyle soyisim benzerliği olan iki güzel insanın samimi fotoğraflarının sosyal medyada yayınlanması, “oğulların buluşması” olarak değerlendirildi ve büyük övgü topladı.

Vali Azizoğlu’nun ziyaretinde, İl Milli Eğitim Müdür Ercan Yıldız da hazır bulundu.erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ