$ DOLAR → Alış: 5,73 / Satış: 5,75
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

ÇAMLARIN ÖLÜMÜ HERKESİ ÜZÜYOR

ÇAMLARIN ÖLÜMÜ HERKESİ ÜZÜYOR
  • 08.07.2019

ERZURUM‘da, özellikle de Dadaşkent Yolu üzerinde bulunan çok sayıda çam ağacından kiminin kısmen, kiminin de tamamen kuruması, “ağaç yoksulu” vatandaşı derinden etkiliyor.

Şehrin girişine ayrı bir hava ve görsellik katan Dadaşkent Yolu üzerindeki çam ağaçlarının kuruması, çevreye duyarlı insanların gözünden kaçmıyor.

Şehir genelinde, özellikle de Atatürk Üniversitesi ve Karayolları güzergahında bulunan çam ve mazı ağaçlarının kurduğunu gören vatandaşlar, bunun nedenlerinin araştırılmasını istiyor.

Erzurum’da bu konularda çalışma yapabilecek kurumlar bulunduğunu belirten vatandaşlar, “Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Orman Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi elemanlarını, akademisyenlerini ve uzmanlarını, yani bütün yetkilileri göreve çağırıyoruz. Çam ölümlerinin nedenleri belki araştırılıyor da olabilir, bilmiyoruz. Varsa böyle bir araştırma, bizi aydınlatsınlar. Yoksa da hiç vakit geçirmeden araştırmaya ve çalışmaya başlasınlar. Ağaçlarımız gözümüzün önünde ölüyor. Buna çare bulunması lazım” diyorlar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ