$ DOLAR → Alış: 5,82 / Satış: 5,84
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,57

CANKURTARAN OLDUK!

CANKURTARAN OLDUK!
  • 20.03.2018

ESKİDEN halk arasında ambülans yerine “cankurtaran” denirdi, hastayı acil servislere yetiştirmeye çalışan araçlara.

Geçtiğimiz haftasonunda, fotoğraf çekmek amacıyla dolaştığımız Oltu yollarında, biz de cankurtaran görevi yaptık.

Bir gün önce dünyaya gelmiş, ama anne sütü ememediği için, bitkin düşmüş bir keçi yavrusunu, fotoğraf çekme işini bir kenara bırakarak aceleyle veterinere yetiştirdik, dolayısıyla oğlak yavrusunun hayata tutunmasına vesile olduk.

Oltu’nun yaklaşık 15 kilometre dışında, Ardahan yolu üzerinde sıralanan kızıldağlar, fotoğrafa ilgi duyan herkesin ilgi odağını oluşturur.

Kırmızının çeşitli tonlarında sıralanan dağların fotoğrafını çekmek için dolaştığımız bir vakitte, yolun kenarında bir vatandaşın çaresizlik içinde araçları durdurmak amacıyla yaptığı el, kol işaretleri çekti dikkatimizi.

Meğer poşetin içnde, kucağına bastırdığı hasta bir keçi yavrusunu Oltu’ya, veterinere yetiştirmek istiyormuş.

Yönümüz Ardahan tarafına olmasına rağmen, fotoğraf çekme işini de bir kenara bırakarak, sonradan Tutlu Köyü’nden, isminin Murtaza olduğunu öğrendiğimiz vatandaş ile birlikte sesi, soluğu bile çıkmakta zorlanan oğlakı Oltu’ya, veterinere yetiştirdik.

Veteriner Mehmet Çalışkan tarafından yapılan muayene sonrasında, bir günlük oğlakın rahatsızlığı tespit edildi ve iğne ile vücudunun çeşitli yerlerine verilen ilaçlarla bitkin haldeki hayvan cana geldi.

Biz de, insanı görevimizi yapmış olmanın huzuru içinde, kaldığımız yerden fotoğraf çekmeye ve Oltu’nun bizi etkileyen dağlarını kare kare resmetmeye devam ettik. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ