$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

ÇEVRE DEĞİL, İNSAN RAHATSIZ OLUYOR

ÇEVRE DEĞİL, İNSAN RAHATSIZ OLUYOR
  • 19.08.2017

YAZ geldi geleli, belediyelerin cadde ve sokak aralarında yaptıkları kazı çalışmaları bir türlü bitmezken, kazılan çukurların sağına-soluna yerleştirilen “özür” tabelaları, kargaları bile güldürüyor.

Yunusemre Mahallesi’nde, bir kavşağa yeni sinyalizasyon sistemi kuran, bunun için de yol kazan, kablo döşeyen Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin alelacele döktüğü asfalt çöktü.

Çöken asfaltın çevresine dubalar yerleştiren, önüne bir de “Çalışmalarımız sırasında, çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Mehmet Sekmen” yazılı uyarı tabelası koyan ekiplerinin, çöken yolu ne zaman onaracağı merak konusu oldu.

Ankara’da kazılan çukurların bir gecede doldurulduğunu ve üzerinin kapatılarak asfaltlandığını bilen vatandaşlar, “Acaba yol bakım ve onarım çalışması ilden ile farklılık mı gösteriyor? Bakıyorsunuz Erzurum’da da yol kazılıyor, hemen peşine asfalt da dökülüyor, ama dökülen asfalt çöküyor, yol kullanılamaz hale geliyor. Yazık yani. Emeğe yazık, dökülen asfalta yazık, harcanan paraya yazık. Acaba belediye başkanları, para kendi ceplerinden çıksa, bu kadar savurgan olurlar mı, bilemiyoruz” diye sormaktan kendilerini alamıyorlar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ