$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

CEZALAR DUMAN ATTIRIYOR!

CEZALAR DUMAN ATTIRIYOR!
  • 03.01.2018

SAĞLIK Bakanlığı’nın “dumansız hava sahası” sloganıyla birkaç yıl önce başlattığı kapalı mekanlarda sigara içme yasağına uygulanan para cezaları, işyeri sahiplerine duman attırıyor.

Özellikle kafe, kahvehane, lokanta ve pastanelerde ihlal(!) edilen sigara yasağına uymayan işyeri sahiplerine, altından kalkamayacakları oranda para cezası uygulaması, “kabahat kimde” sorusunu akla getiriyor.

ESNAF GÜNAH KEÇİSİ Mİ

Geçtiğimiz günlerde Kabahatlar Kanunu çerçevesinde işyerine sigara içilmesine izin verdiği için yaklaşık 3 bin lira para cezası uygulanan bir işletmeci, “Ne yapacağımızı şaşırdık. İçeride sigara içilmesine izin veriyor, anormal para cezaları yiyoruz. Sigara içilmesine izin vermediğimizde de müşteri gelmiyor. Sigara insan sağlığına zararlı. Bunu herkes kabul ediyor. Ama insanlar içiyor, hem de ciddi anlamda paralar ödeyerek içiyor. Bizim gibi, lokanta, kafe türü işletmelere yasak konusunda esneklik tanınması gerekiyor. Zaten hemen her işletmede sigara içiliyor. Hele de kamu kurumlarında, makam odalarında sigara içildiğini bilmeyen yok. Esnaf günah keçisi olmamalı, canımız yanıyor” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ