$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

BU ÇUL VE ÇAPUTLAR MİNDERDEN ÇIKTI

BU ÇUL VE ÇAPUTLAR MİNDERDEN ÇIKTI
  • 31.05.2020

“İSTEDİĞİMİZ ürünü seçerek, beğenerek alıyoruz” deyip tercih ettiğimiz “küresel” gücün şubesi büyük marketlerden satın aldığımız ürünler acaba ne kadar sağlıklı ve ne kadar kurallara uygun üretilmiş?

Bayram temizliği yapmak amacıyla, hepimizin koştuğu ve gözü kapalı alışveriş ettiği o büyük büyük, her gün televizyon ekranlarında reklamları yapılan marketlerden satın aldığı minderleri söküp, içinden çıkacağını ümit ettiği pamuk, yün veya elyaf gibi ürünleri yıkamayı düşleyen ev kadınları şaşkınlık yaşadı.

Yıkamak amacıyla söktükleri minderlerin içinden yün, pamuk, elyaf yerine; hallaç makinelerinde çerden, çöpten, çuldan üretilmiş hurda yığınları çıktığını gören kadınlar, gözlerine inanamadı.

Minderlerin içinden ne oldukları pek de belli olmayan malzeme ile karşılaşan kadınlar, “Olacak şey değil. Bu minderler, ya da yastık veya benzeri ürünler Erzurum esnafı tarafından imal edilip de satışa sunulsa, her yere şikayet eder, garip esnafı tefe koyar çalarız. Görüntüsü, kumaşı güzel olan, ama içi ne olduğu belirsiz malzemeyle dolu bu minder ve benzeri  ürünleri alırken çok dikkat etmek, satışa sunuldukları yerlerin büyük ve marka isimlerine aldanmamak, dolayısıyla yerli ürünleri tercih etmek lazım” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ