$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

DADAŞ-GAKKOŞ GARDAŞLIĞI!

DADAŞ-GAKKOŞ GARDAŞLIĞI!
  • 26.01.2020

GEÇTİĞİMİZ akşam Elazığ’ın Sivrice İlçesi’nde meydana gelen, şu ana kadar da 39 kişinin hayatını kaybettiğinin açıklandığı üzücü depremin ardından Erzurum’da da başlatılan yardım seferberliği artarak devam ederken, yaşanılan dayanışma “Dadaş-Gakkoş Gardaşlığı” şeklinde yorumlandı.

Depremin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in yaptığı çağrıya kulak veren çok sayıda vatandaş, beyaz masaya koli koli yardım yağdırdı.

Çuvallar dolusu patates ve soğandan giyeceğe, battaniyeden canlı hayvana varıncaya kadar çok sayıda malzemeyi havanın soğuk olduruşuna bakmaksızın, geceden başlayıp, sabaha kadar Büyükşehir Belediyesi’ne taşıyan vatandaşların gösterdiği vefa, Başkan Mehmet Sekmen’i hem duygulandırdı, hem mutlu etti.

MUTFAK TIR’I DA GİTTİ

Deprem sonrası sosyal medya hesabından halka yardım çağrısında bulunan Başkan Sekmen, Elazığ ve Malatya’da yaşanılan can ve mal kayıplarından duydukları üzüntüyü kamuoyu ile paylaştı.

Başlattıkları yardım seferberliğine çok sayıda vatandaşın hassasiyet göstererek destek verdiğini kaydeden Başkan Sekmen, deprem bölgesine en az 50 bin kişinin yemek ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede bir mutfak TIR’ı gönderdiklerini, yine iki TIR dolusu yardım malzemesini afet bölgesine ulaştırdıklarını belirtti, yardımların bundan sonraki günlerde de devam edeceğini kaydetti. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ