$ DOLAR → Alış: 5,82 / Satış: 5,84
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,57

DAĞLAR RENGARENK KARDELEN DOLU

DAĞLAR RENGARENK KARDELEN DOLU
  • 08.04.2018

“BAHARI çok muhteşem geçen” iller arasında olmasına rağmen, çoğu insan tarafından doğal zenginlik ve güzellikleri bilinmeyen Erzurum, hakkını vermeyenlere nazire yapıyor. Karın kalkmasıyla birlikte adeta fışkıran tabiat, rengarenk görüntüsüyle nefes kesiyor.

Geçen yıllara oranla bu yıl daha erken gelen baharla birlikte eriyen karların altından rengarenk çiçekler kendilerini göstermeye başladı. Karların erimeye başlamasıyla birlikte, soğuklara kafa tutarcasına kafasını toprağın altından çıkartan ve “baharın müjdecisi” olarak bilinen kardelenler, özellikle fotoğraf tutkunlarının ilgisini çeker.

ÇAT’IN DAĞLARINDA GÖRÜNTÜLEDİK

Kardelen fotoğrafı çekmek için dağlara çıkan, ovalara yayılan fotoğraf tutkunlarının şimdiye kadar kısmetine çoğunluğu beyaz renkli olmak üzere, bazen açık, bazen koyu pembe renkte çiçekler düşer.

Bugün rotamızı çevirdiğimiz Çat İlçesi’nin yarı karlı dağlarında, mor renkli kardelenler, hem nefesimizi kesti, hem de fazlasıyla heyecanlandırdı. Beyaz ve bembe kardelenlerin arasında göze çarpan mor kardelenler, bize “demek kardelenin moru da oluyormuş” dedirtti.

Arşivimize eklediğimiz mor kardelenlerden bazısını, erzurumdanhaberler.com takipçileriyle paylaşalım istedik. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ