$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

DOSTLUĞUN DİLİ, SANAT VE SPOR

DOSTLUĞUN DİLİ, SANAT VE SPOR
  • 14.10.2016

18-hintli

ŞİDDETTEN, TERÖRDEN BESLENENLERE İNAT

BİR süreden beri Erzurum’da kampa giren ve çalışmalarını burada sürdüren Hindistan Kısa Kulvar Sürat Pateni Milli Takımı, giderayak Türk Milli Takımı  sporcuları ile dostluk fotoğrafı çektirdi, “Yeniden buluşalım” diyerek sözleştiler.

Hindistan Yıldızlar Milli tatıkı oyuncularının yaklaşık 20 günden beri Erzurum’da kamp yaptığını belirten Buz Federasyonu İl Temsilcisi Vedat Refayeli, “İki ülke sporcularının kaynaşması, bizim sporcularımızın da tecrübe kazanması için böylesi bir birliktelik ortamı oluşturduk. Daha önce iki kez Erzurum’a gelen Hint takımını, yeniden ağırladık. Dostluğun evrensel dili sanat ve spordur. Biz de bu dili kullanıyoruz” dedi.

Hazırlıkların son günlerinde, Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye-Hindistan Kısa Kulvar Sürat Pateni Milli Takımları arasında dostluk yarışları da düzenlendiğini hatırlatan Refayeli, “Yarışmalar sonrasında yönetici, sporcusu, teknik adamı olarak hepimiz biraraya geldik ve bir dostluk fotoğrafı da çektirdik. Bu fotoğraf, şiddetten, kavgadan, terörden beslenen herkese örnek olsun. Dili ayrı, inancı ayrı, rengi ayrı insanlar isteseler ortak bir noktada buluşabiliyorlar. Biz, sadece spor yapmıyor, uluslararası boyutta kalıcı dostluklar da oluşturuyoruz” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ