$ DOLAR → Alış: 5,84 / Satış: 5,86
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

DUBALI BİSİKLET YOLU BUHAR OLDU!

DUBALI BİSİKLET YOLU BUHAR OLDU!
  • 08.06.2018

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi tarafından yaklaşık iki yıl önce, çok az sayıda yayanın geçtiği ve hemen hiç bisikletli vatandaşa rastlanmayan Bilkent Lisesi’nin bulunduğu Prof. Dr. İhsan Doğramacı Bulvarı’nda yaptırılan, dubalarla çevrilen ve özel totemlerle de gösterişli hale getirilen bisiklet yolu, Erzurum tabiriyle itti, yani kayboldu.

Büyükşehir Belediyesi’nin “garip” hizmetleri listesinin üst sıralarında yer alan bisiklet yolunu, 2016 yılının ağustos ayında erzurumdanhaberler.com olarak “Yol var, bisikletli yok” başlığıyla gündeme taşımış, o günlerde bisiklet sporu ile ilgilenen insanlar, “Çok bisiklet yolu gördük de, ilk defa rampa yukarı bir yola rastladık” diyerek, yapılan hizmete eleştiri getirmişlerdi.

Geçen zaman içinde, yolun çevresini saran dubaların çoğunun parçalanması ve ortaya kötü bir görüntünün çıkması, Büyükşehir ekiplerini harekete geçirdi ve avuç dolusu paralar harcanarak yaptırılan bisiklet yolu, çok da fazla kullanılamadan iki yıl sonra iptal edildi.

Kaça malolduğu merak konusu olan Büyükşehir’in devasa (!) hizmetinden de geriye kala kala mavi boyalı bir zemin kaldı. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ