$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

DÜNÜN HASTANESİ, BUGÜNÜN MODERN VİRANESİ OLDU

DÜNÜN HASTANESİ, BUGÜNÜN MODERN VİRANESİ OLDU
  • 19.10.2016

14-hstn-mnst

ARAŞTIRMA’YDI, ÇÖPLÜK HASTANESİNE DÖNÜŞTÜ

“İSRAF nasıl olur?”

Sakın ola ki, aklınıza hemen “ekmek israfı” gelmesin!

Ekmek israfına rahmet okutacak savurganlığın nasıl olduğunu görmek isteyenler, çok uzaklara değil, Yenişehir’in girişindeki eskiden Aziziye Araştırma Hastanesi olarak kullanılan, şimdilerde tinercilerin, uyuşturucu müptelalarının, arsızların, hırsızların mekanı haline gelmiş “modern virane”ye gidebilirler.

Anavatan Partisi’nin iktidarda olduğu yıllarda “askeri hastane” olarak yaptırılan, yapımı tamamlandıktan sonra, askeri hastane olarak kullanılmasından vazgeçilen ve ortada kalan trilyonluk tesis, sonunda Atatürk Üniversitesi’ne devredilmişti. O dönemin yönetimi de, binası yetersiz olan Araştırma Hastanesi’ni ikiye bölerek, anabilim dallarının bir bölümünü bu binaya taşımıştı.

TALAN EDİLDİ

Geçtiğimiz yıla kadar Aziziye Araştırma Hastanesi adı altında vatandaşa hizmet veren bina, üniversitenin burayı boşaltması üzerine “çöplük hastanesi”ne dönüştü. Bir anda hırsızların, uğursuzların mekanı haline gelen bina, kısa zamanda resmen yağmalandı. Para edecek metal aksamı, çatılarının sacına varıncaya kadar sökülen binanın kapısı, penceresi, camı, çerçevesi de sanki düşman malıymış gibi, darmadağın edildi.

Bir bölümü geçici olarak Adli Tıp Kurumu tarafından kullanılan, öte kısımları sarhoşlar, ayyaşlar, uyuşturucu müptelaları ve fuhuş yapan insanlar tarafından “suç yatağı” haline dönüştürülen devasa yapının akıbetinin ne olacağı bilinmiyor.

Vatandaş, şehri yöneten yetkililerden, “bu binasın geleceği ne olacak?” sorusuna cevap bekliyor. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ