$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

DÜNYANIN ARKEOLOĞ ADAYI GENÇLERİ ERZURUM’DA BULUŞACAK

DÜNYANIN ARKEOLOĞ ADAYI GENÇLERİ ERZURUM’DA BULUŞACAK
  • 06.03.2019

ATATÜRK Üniversitesi, dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda arkeoloğu Erzurum’da ağırlamaya hazırlanıyor.

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü ve Edebiyat Fakültesi Dekanlığı’nın katkılarıyla, Arkeoloji Bölümü ve Arkeoloji Kulübü tarafından düzenlenecek olan 10. Uluslararası Arkeoloji Öğrencileri Sempozyumu, 13-16 Mart 2019 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Nenehatun Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Atatürk Üniversitesi Arkeoloji Kulüp Danışmanı  Dr. Öğr. Üyesi Hasan Kasapoğlu, daha önce ülkemizin çeşitli illerinde gerçekleştirilen Arkeoloji Öğrenci Sempozyumu’na bu yıl evsahipliği yapacak olmanın heyecanını duyduklarını söyledi.

Sempozyumun konukları arasında lisans ve lisansüstü öğrencilerinden oluşan 41 sunumcu ve 53 temsilcinin yanısıra, 300 katılımcı bulunacağını belirten Hasan Kasapoğlu, şunları söyledi:

“- Geçtiğimiz yıl Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi tarafından düzenlenen sempozyuma bu yıl Atatürk Üniversitesi olarak bizler evsahipliği yapacağız. Sempozyuma yurtiçi ve yurtdışından, farklı üniversitelerden katılımlar olacak. Öğrenci sempozyumunda, farklı disiplinlerin arkeoloji ortak paydasında birleşmesiyle nitelikli ve öğretici bir program uygulanması hedeflenmektedir.

Sunumlar, arkeoloji literatürüne prehistorya olarak girmiş, yazısız çağlardan itibaren arkeolojiye konu olmuş, geniş konu dağarcığına sahip olup, arkeolojinin koruma onarım tedbirleri ve arkeolojiyi günümüzde yaşatacak deneysel arkeolojik çalışmalar ile arkeoloji bilim dünyasının olduğu kadar söz konusu alanda bilimsel faaliyet gösteren kitle dışına da hitap eder niteliktedir. 10’uncu Uluslararası Arkeoloji Öğrencileri Sempozyumu ile ülkenin çeşitli illerinden gelen katılımcılar, yalnızca sempozyuma katılımda bulunmayacak, aynı zamanda Erzurum’un tarihi mekânlarını da gezip görebilme fırsatı elde edecekler.”

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ