$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

DUYGU DOLU GECEDE GÖZYAŞI SELİ YAŞANDI

DUYGU DOLU GECEDE GÖZYAŞI SELİ YAŞANDI
  • 15.01.2018

NECİP Fazıl İmam Hatip Ortaokulu’nun düzenlediği “Mescid-i Aksa, Asım’ın Nesli’ ‘Dil ve Gönül’ Şiir Gecesi”, salonu dolduran dinleyicilere duygu dolu dakikalar yaşattı.

Farklı kareografilerle şiir dinletisinin ötesine geçen öğrenciler, Mehmet Akif Ersoy ile Necip Fazıl Kısakürek’in yanısıra, son dönemin en beğenilen şair-yazar ve bürokratlarından olan Nurullah Genç’in eserlerini seslendirdiler.

“Mescid-i Aksa, Asım’ın Nesli Dil ve Gönül kavramları, ancak bu kadar ifade edilebilirdi” diyen İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız; sözlerini şöyle devam ettirdi:

“Biz biliyoruz ki Mescid-i Aksa’yı özgürlüğüne şu an burada beraber olduğumuz gençlerimiz Asım’ın Nesli kavuşturacaktır. Yine biliyoruz ki Selahaddin Eyyubi Mescid-i Aksa’yı özgürlüğüne kavuşturmaya niyet ettiğinde henüz 13 yaşındaydı yani sizlerin yaşındaydı. İnşaallah bunu görmek sizlere nasip olacaktır.”

Yıldız, konuşmasının ardından Recep Garib’in “Ortadoğu” şiirini seslendirdi.

Programa Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Meclis Grup Başkan Vekili Hüseyin Koçan, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü ve ERZİMDER (Erzurum İmam Hatipler Derneği) başkanı Cemil İlbaş, Kültür Müdürü Cemal Almaz ile Palandöken Müftüsü Abdurrahman Kotan, veliler ve öğrenciler katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ