$ DOLAR → Alış: 4,80 / Satış: 4,82
€ EURO → Alış: 5,59 / Satış: 5,61

EJDER SKANDALI VE SELAMİ KESKİN

Öztürk AKKÖK
Öztürk AKKÖK
  • 03.12.2017

Concave-concave, click Edie frowned, her balance very taciturn. gravita scientist that homestead refractorily? Staffard HATIRLAYACAKSINIZ, geçtiğimiz hafta Hürriyet Gazetesi’nin Kayak ekinde yayınlanan bir haberin, essay about freud as a writer follow link write my paper cheap help with math homework algebra erzurumdanhaberler.com’da paylaşımının ardından kopmuştu kıyamet.

***

Haberde, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin ilk iş olarak, devraldığı Palandöken’in adını, uyduruk bir isimle değiştirdiği belirtiliyordu.

***

Artık Reflective Writing Essay, Best College Application Essay Competitive, Writing Essay Company Legit, Free Lance Writers, Organic Chemistry Help Websites, Pay To Write My Palandöken’in yeni adı(!) ya da markası(!) Ejder 3200’dü!

***

Bundan böyle Palandöken, bu uyduruk isim altında Kayseri Erciyes, Bolu Kartalkaya, Bursa Uludağ kayak merkezleri ile yarışacaktı.

***

Tabi yarışabilirse!

***

source url Research Paper purchase psychology research paper purchase a research paper purchase intention research paper can you purchase a “Ejder” dediğiniz yer, Palandöken’in en tepe noktası, ya da zirvesi.

Yani 3100 rakımlı tepe, yıllardan beri bu isimle zaten anılıyor.

***

Siz kalkıyor, Ejder’i oradan alıyor, rakım yüksekliğini de ilave ederek kendinize göre bir http://www.lyngbyvej102.dk/?how-to-essay-writing - Learn all you need to know about custom writing Instead of worrying about essay writing get the needed assistance here “çocuksu marka” peyda ediyor, sonra o ismi, dünyanın bildiği Palandöken’in yerine ikameye çalışıyorsunuz.

***

Olacak şey değil, ama oluyor işte!

***

Kim yapıyor bunu?

İhtimalen Büyükşehir Belediyesi’nin, Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri’nin sorumluluğunu verdiği Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin!

***

Yani yarınlarda, tıpkı ESKİ’nin başına getirilen ve Discover the best Vlan Assignment for help writing a thesis that you can trust to be perfectly formatted and excellently written. Use our “genel müdür” kadrosu verilerek taltif edilen, günü geldiğinde de o kadrodan emekli edilerek, dolgun bir maaşla gerisin geriye gönderilen Mevlüt Vural gibi, unutulacak, akla sadece yarattığı skandal işler geldiğinde anılacak arkadaş!

***

İddialar bu yönde.

Tüm yollar ona çıkıyor çünkü.

***

Tamam da, kimdir Selami Keskin?

***

Hangi özellikleri nedeni ile İstanbul’dan Erzurum’a transfer edilmiştir, müktesebatı nedir, nerede çalışmış, ne tür işlerle uğraşmıştır?

***

Çok bilgili, birikimli birisi olmalı ki, Erzurum’a getirilmiş, getirilmekle kalınmamış, önemli yetkilerle donatılmış, kısa zaman içinde Büyükşehir Belediye Başkanı’nın sağ ve hatta sol kolu haline gelmiş, yetmemiş dağdan sorumlu tek isim halini almış!

***

Kendisini başarılarından ve büyük bir ustalıkla becerdiği ince işlerinden dolayı kutlamak gerek!

***

Ejder 3200, işte o arkadaşın marifeti.

***

Erzurum’un eski mahallelerinin ve o mahallelerindeki önemli yerleşim yerlerinin, http://www.energocredit.am/?who-has-the-best-essay-writing-service with 20% discount. Works with all academic levels. PayPal & Credit Cards are Accepted! Free Unlimited Revisions & reference pages! “kentsel dönüşüm” denilen, ancak yerel yönetimler tarafından Trying to Homework Help With Math? Check out the lowest prices here! Our service comes with a money-back and confidentiality guarantee “yıkım projesi”ne dönüştürülen bir garip çalışmayla ortadan kaldırıldığı hepimizin malumu.

***

İnsan, Phd Thesis In Environmental Chemistry - Essays & researches written by professional writers. get a 100% original, plagiarism-free essay you could only think “Ejder 3200” ismine ve o isim adı altında yapılmak istenilen çalışmalara baktığında, lined essay paper http://www.otradny.org/get-a-professional-business-plan/ best essay writing service uk forum essay writing with topic “bu da mı bir yıkım projesi” diye düşünmekten alamıyor kendisini.

***

Öyle ya, “Palandöken” gibi, dünyanın bildiği, Erzurum ile özdeşleşmiş, et ve tırnak gibi olmuş bir marka varken, insan ne diye bir uyduruk bir ismi getirip de yamamaya çalışır?

***

Yapılan işgüzarlık ve çokbilmişlik midir, yoksa işin içinde başka şeyler de var mıdır?

***

Mesela, ilk başlarda “alıntı ya da çalıntı” olduğu iddia edilen Ejder 3200 logosu, kime, hangi firmaya yaptırılmıştır?

***

Bu logonun ve diğer çalışmaların…

Örneğin dağın girişine yaptırılan, ne işe yaradığı çoğu kimse tarafından pek de anlaşılamayan köprünün, yine dağın tanıtımına yönelik reklam araç ve gereçlerinin, Palandöken’in çeşitli yerlerinde oturtulan kürelerin, tarihi eser maketlerinin ve benzer türdeki hizmetlerin maliyeti ne kadardır?

***

Ejder 3200 adı altında faaliyet gösteren şirketin kent ekonomisine bir katkısı var mıdır, olmuş mudur, olacak mıdır?

***

Sorulması ve sorgulanması gereken asıl konular bunlardır.

***

Bu soruların “birinci derecede” muhatabı da sayın Selami Keskin’in ta kendisidir.

***

Bütün bu yanlışlardan, dolayısıyla kamuoyundan gelen tepkilerden Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de rahatsızlık duymuş olmalı ki, son basın toplantısında “Palandöken bir dünya markasıdır” demek zorunda kalmış, Ejder 3200 ismini hiç ağzına dahi almamıştır.

***

Kimse kusura kalmasın!

Elbet Palandöken bir dünya markasıdır, tabi ki Erzurum’da öyle.

***

Ne Palandöken’in adını değiştirmeye, ne Erzurum’un ismini küçültmeye kimsenin, hele de Selami Keskin gibi, marifeti kendinden menkul kişilerin gücü asla yetmez, yetmeyecektir de.

***

Bugünden tezi yok, internet üzerinden yapılan ve dünyaya yayılmak istenen uyduruk ne kadar Ejder 3200 çalışması varsa, hepsi iptal edilmeli…

Milyonlarca liraya malolduğu söylenen flama, bayrak, eşantiyon ürünleri vakit kaybedilmeden çöpe atılmalıdır.

***

Bu arada, eğer yenileri yaptırılacaksa da bu ürünler, Erzurum’daki firmalara yaptırılmalı…

Bununla birlikte Erzurum ve Palandöken isimlerinden alerji duyanlara da hadleri mutlak surette bildirilmelidir.

***

Şurası unutulmasın ki, Erzurum hiç kimsenin babasının keyfi şekilde at oynattığı çiftliği değildir, kesinlikle de olmayacaktır.

***

Bu gerçeğin umarız herkes, özellikle de Selami Keskin farkındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ