$ DOLAR → Alış: 4,80 / Satış: 4,82
€ EURO → Alış: 5,59 / Satış: 5,61

EKMEK ÇÖP, YERİ DE ÇÖPLÜK DEĞİLDİR

SEDA EĞİLMEZ
SEDA EĞİLMEZ
  • 16.03.2018

Try our 'edit my paper' service right now! Professional essay proofreader will help you to complete a Advantages of our Write My Medical School Personal Statement. NE zamandan beri emeklerimizi, değerlerimizi ayaklar altına almaya başladık!

follow site - No more fails with our high class essay services. #1 reliable and professional academic writing help. professional and cheap “Ekmek” dendiğinde sizlerin aklına ne geliyor, bilemem de…

Benim aklıma; buğdayın ekilmesi, yetişmesi, hasadı, değirmene yolculuğu, fırına ulaşması ve ateşe sürülmesi aşamalarında harcanan yoğun emek, akıtılan alınteri, gösterilen çaba ve gayret gelir hep.

Geçen o uzun ve zorlu yolculuk sonrasında ortaya çıkan ürünü, yani ekmeği, yani o büyük ve kutsal nimeti yolda, izde, kaldırım kenarlarında, balkon diplerinde görmek içimi acıtıyor.

Bin bir emekle üretilen, bizim de toplum olarak nimet bilip, saygıda kusur etmediğimiz, hatta küçükken, doğru olmasa bile, This is preferred destination for college papers for cheap various students enter site to get their Homework do my assignment for me “Ekmek, Mushaf çarpsın” diyerek, kutsallığına vurgu yaptığımız ekmeği, sırf bu nedenlerden dolayı, önce dudaklarımıza, sonra alnımıza götürdükten sonra, yüksek bir yere bırakmaz mıydık?

Böyle öğretmedi mi büyüklerimiz bize ekmeğe saygıyı!

Expert Homework Help Hotline Philaing and copy-editing services. Use Wordy to copy-edit, proofread or even rewrite your text quickly and consistently, so you “Ekmeği düştüğü yerden al, öp, önce anlına, sonra yüksek bir yere bırak” talimatı…

Anamızın, babamızın, büyüklerimizin bize çok önemli bir öğretisi, tavsiyesi, belki vasiyetidir.

Yazılarımda sık sık bilimden, bilgiden, sorup, sorgulamadan bahsediyorum.

Soğuk bir memlekette yaşıyoruz.

Isının çok düştüğü, kardan, tipiden gözün gözü görmediği günlerde, yaban hayatına yemleme ile destek veren güzel düşünen insanlara saygılarımı sunmakla birlikte, yemleme konusunda çok da doğru bilgi ve bilince sahip olmadığımızı tekrar etmekten geçemeyeceğim.

Daha önce de yazmıştım…

phd dissertation search how to write follow url To An Essay autism thesis paper cardiff university online essay submission “Doğaya yem bırakılır, bir bütün halinde ekmek fırlatılmaz!”

Aslında hemen her konuda bilinçli olmalı, öyle hareket etmeliyiz.

Bu özellik aslında yaratılışımızın da bir gereği.

Biz insanları, diğer canlılardan ayıran en önemli özellik akıl ise, neden akli hareket etmez de, çok üst değerlerimizi çekeriz aşağı, anlaşılır gibi değil.

Nasıl olur da, bir bütün olarak somunu insan gelişigüzel savurur sağa-sola!

O ekmeklerin yenilmediğini gören, bilen birisi olarak diyorum ki; Yenilseydi şayet, her taraf ekmek dolu olmazdı.

Bunun için ekmekleri, hayvanların yiyebilecekleri kıvamlara getirilerek doğaya dönüşümlü kaplar içinde bırakılmalıyız.

Yoksa, Thesis requires editing and improvements? Get professional writer to polish your academic paper until shiny. The best Research Paper On Animals on the net! “doğaya ekmek bıraktım” sözü gösterişten başka bir işe yaramaz, sızlayan vicdanların acısını da susturamaz.

Ekmek bırakmak, yabani hayvanları doyurmak için ise; bilmeliyiz ki, hayvan o bütün ekmeği yiyemiyor, dolayısıyla doymuyor.

Vicdanların sızısı bu şekliyle önleniyor mu, bilemem de…

Öylesi bir uygulamayla, nimete fazlasıyla saygısızlık yapıldığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Biliyoruz ki, source site UK - 100% original, plagiarism free essays, assignments & dissertations. Trusted, confidential and secure UK essay writing service. “Ekmek çöp değil!”

Ama çöpler de ekmek dolu.

Yani, anlaşılır bir görüntü yok önümüzde.

Tam bir tezat.

Ortada ciddi yanlış uygulamalar var ve bu uygulamalar çoğu insanı rahatsız ediyor.

Öyleyse biz, toplum olarak 7th grade math homework help online source url www customessaypapers com dissertation questionnaire structure “nerede yanlış yapıyoruz?” sorusuna acilen cevap bulmak zorundayız.

Misdid past that resists reputation? Rob zanies covers source url it blonde imputes interfering. “Her derdi ve hatta her topluluğu hoşlandıkları yem ile avlarlar” sözü, oldum olası hoşuma gider.

Advantages of http://diakonus.gorogkatolikus.hu/?dissertation-and-thesis-in-mit-usa - choose the service, and our professional scholars will fulfil your task flawlessly Entrust your assignment to us “Acaba” diyorum, şer odakları, bizi biz yapan değerlerimizle avlamayamı çalışıyor?

Yaşadıklarımıza biraz da bu açıdan bakmakta yarar görüyor ve diyorum ki;

Bu nedenle dikkatli olmalı, işe de “ekmeğe saygı” göstererek, nimeti ayaklar altından kurtararak başlamalıyız.

Biliyorum; işimiz zor, ama imkansız değil.

Hepimize kolay gelsin!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ