$ DOLAR → Alış: 4,65 / Satış: 4,66
€ EURO → Alış: 5,46 / Satış: 5,48

EKMEK NİMETTİR, GELİŞİGÜZEL FIRLATILMAZ!

SEDA EĞİLMEZ
SEDA EĞİLMEZ
  • 05.03.2018

homework help geography year 7 Phd Thesis Mobile Computing research proposal writing format ielts essay marking service

watch NE zamandan beri emeklerimizi,değerlerimizi ayaklar altına almaya başladık?
Become a published ebook author to leverage the viral power of the web and boost your online lead generation with RightlyWritten's http://www.techneimmagine.com/short-stories-for-essay-writing/. “Ekmek” dediğinde aklınıza ne geliyor?
Benim aklıma ne geliyor, biliyor musunuz?
Sıralayayım isterseniz…
Başta, tarlada ekilen buğday, ardından altın sarısı başaklar ve o başakları alın teriyle ıslatan insanlar geliyor.
Yetmiyor tabi.
Un geliyor aklıma mesela.
Sonra, fırındaki kavruk yürekli işçilerin gece-gündüz, kar, kış demeden gösterdikleri gayret…
Anlayacağınız, tarladan, sofraya gelinceye kadar ekmeğe dönüşen buğdayın her hali!
Tıpkı edebiyat derslerinde gördüğümüz If you decide to purchase a paper from our here writing service, Well, you shouldn't worry - we offer you cheap term papers written from “de hali, den hali ve de DENSİZLİK hali” gibi…
Buğdayın una, unun ekmeğe, ekmeğin sofraya geliş sürecini şöyle bir gözünüzün önüne getirin, sonra da sokağa çıktığınızda alıcı gözle çevrenize bir bakın, bakın da yerlerdeki ayıbı, yerlerde parça parça edilmiş ve çevreye savrulmuş ekmekleri, kısacası densizliği görün lütfen.
Ekmeğin geçirdiği yolculuğun son halini yollarda görmek, içimi acıtıyor benim.
Oysa biz, bin bir emekle üretilen ve toplum olarak hep saygı duyduğumuz ve hatta muhtaç olduğumuz ekmeği, ayaklar altında görünce kaldırmayı öğrenmiştik büyüklerimizden!
Yerde gördüğü ekmek parçasını alıp, öpüp, alnına götürmemiş kimse var mıdır aramızda, sanmıyorum.
read college essays Good Argumentative Essay how to write an essay on police brutality and race grad admissions essay “Ekmek” denince, aynı zamanda toprak gelir aklıma, toprağı işlemek, ekip, biçmek gelir…
Çoğu zaman bilimden, bilgiden araştırmadan ve sorgulamaktan bahsederim.
Sert geçen kış aylarında, yaban hayatına yemleme ile destek veren güzel düşünen insanlara saygılarımı sunmakla birlikte, ne kadar yemleme konusunda bilgi ve bilince sahip olduklarını da sorgulamadan geçemeyeceğim!
Ayak altında bir kedi, köpek ve hatta tilkinin yiyemeyeceği büyüklükte, üstelik kaskatı donmuş, bütün halindeki ekmekleri görmeye başladığımdan beri düşünüyorum!
Bilinçli olmak, daha önce farkında olunmayan şeylerin, bilgi edinilerek farkına varılması demekse…
Neden insan bilinci, doğadaki diğer canlılara oranla çok yukarılarda olması gerekirken, aşağılara düştü acaba?
Ekmeğe nimet gözüyle bakan ve saygıda kusur etmeyen bizler, nasıl olduk da unuttuk her şeyi!
Doğaya yabani hayvanlar için yem bırakılır; ama Linkedin profile update and http://apandcohair.com.au/phd-thesis-uk/s (for advertised US. Characteristics of aphoristic essay writing saudi arabia women rights. Steps to a EKMEK BÜTÜN OLARAK FIRLATILMAZ!
İri ekmeklerin hayvanlar tarafından nasıl Article Custom Dissertation Writing Boot Camp - Dissertations, essays and research papers of top quality. Professionally crafted and custom academic essays. confide your essay YENİLEMEDİĞİNİ gözlemleyen birisi olarak söylüyorum…
Yaban hayvanları o ekmekleri yiyebilselerdi, her yer ekmekle dolup, taşmazdı.
İyilik yapmak, yabani hayvanlara faydalı olmak istiyorsak, ekmekleri hayvanların yiyebilecekleri büyüklükte parçalamalı ve doğaya dönüşümlü kaplar içinde belli yerlere bırakılıyız.
Order source url at the our writing service to forget about college stress and struggle. Free plagiarism checker and revisions included. “DOĞAYA EKMEK BIRAKTIM” diyerek, vicdanlarını rahatlattıklarını zannedenler, yaptıkları yanlışın farkında olmalılar.
Yanlış yemleme yöntemiyle, ekmekleri gelişigüzel şekilde sağa-sola fırlatan, dolayısıyla yabani hayvanların doyduğunu zannedenler, ne büyük yanılgı içindeler, bilemezsiniz.
Bu şekilde sızlayan vicdanların sızısı dindirilemez, bu şekilde aç hayvanların karnı doyurulamaz.
Yapılan, her şeyden önce nimete saygısızlıktır.
Evinizin önünde, bahçenizde, balkonların altında yığınla ekmek parçası, bizim insanlığımızı kaybettiğimizin göstergesi değil de nedir acaba?
Her canlıyı ve hatta her topluluğu hoşlandıkları yem ile avlarlar!
Yemlerimiz, doğaya fırlatılan ekmeklerimiz olmuş.
Korkarım bizi de önemini giderek yitiren, belki hiç aklımıza getirmediğimiz DEĞERLERİMİZLE AVLAYACAKLAR.
Ekmeklei mesela…
Ya da şekerle!
Bu nedenle nimete biraz hürmet ve biraz saygı!..
Lütfen!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

enter site. Before becoming acquainted aided by the theory of educational company composing essays, were going to be aware of the terminology. Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ