$ DOLAR → Alış: 5,36 / Satış: 5,38
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

EKMEKTE KIRAN KIRANA MÜCADELE

EKMEKTE KIRAN KIRANA MÜCADELE
  • 15.02.2018

ERZURUM‘da fırın ve ekmek fabrikaları arasında başlayan rekabet sonrasında, 200 gram somunun fiyatı 50 kuruşa kadar indi.

Büyükşehir Belediyesi’nin, halk ekmeği büfelerinde, ekmeğin tanesini 60 kuruştan satmaya başlamasıyla birlikte, Erzurum’da çoğu fırıncı ve satıcı, ekmeğin fiyatında “anormal” sayılabilecek düzeyde indirime gitti.

Erzurum’da ekmeğin maliyetinin yerine göre 45-60 kuruş arasında değiştiğini belirten bir fırıncı, “Ekmeğin tanesinin 50 kuruştar satılması her halukârda zarardır” dedi.

FİYAT DAHA DA DÜŞEBİLİR

Fırıncıların, bayide satılmayan ekmeği geri aldığını, bu uygulamanın da maliyete etki ettiğini belirten ve isminin saklı kalmasını isteyen bir fırıncı, “Hükümetin aldığı ve uygulamaya koyduğu kararla, 200 gram ekmek en çok bir liradan satılabilecek. İsteyen fırıncı veya işletmeci, bir liranının altında bir fiyattan ekmeği satabilir, ama üstüne çıkamaz. Gelin görün ki, tezgah işi iyi olan bir iki fırın dışında hiç kimse bu fiyattan ekmek satamıyor. Çünkü halk ekmeği büfelerinde 60 kuruşa ekmek satılıyor. Hal böyle olunca herkes indirime gitti. Böyle giderse belki ekmeğin fiyatı 40 kuruşa kadar düşebilir” dedi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ