$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

EN DOĞRUSU BU OLUR

EN DOĞRUSU BU OLUR
  • 13.11.2017

ERZURUM Valiliği tarafından başlatılan ve bu yıl 5’ncisi düzenlenen Tabyalar Yürüyüşü’nün, devlet eliyle ve ulusal ölçekli olarak kutlanması önerildi.

Konuyla ilgili olarak TBMM’de konuşma yapan Ak Parti Erzurum Milletvekilleri İbrahim Aydemir ile Mustafa Ilıcalı, Aziziye Tabyaları’nda yaşanan destansı kahramanlığın, önümüzdeki yıllarda ulusal ölçekli kutlanması için, hükümet üyelerine tavsiye niteliğinde taleplerini ilettiler..

ETKİNLİK TAKVİMİNE ALINSIN

Plan Bütçe Komisyonu’nun Erzurumlu Üyesi İbrahim Aydemir, Gençlik ve Spor Bakanlığı 2018 yılı bütçesinin görüşmelerinin yapıldığı toplantıda, Erzurum’la ilgili beklentileri paylaştı ve 9 Kasım Tabyalar Yürüyüşü’nün Ulusal Etkinlik Takvimi’ne alınmasını talep etti.

Bir başka Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı da, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı gündem dışı konuşmada, Aydemir’in yaptığı önerinin bir benzerini tekrarladı ve “Bu kutlu mücadelenin çocuklarımızın, gençlerimizin, gelecek kuşaklarımızın hafızalarından silinmemesi için, ilgili bakanlıklarca ulusal ve uluslararası ölçekli olarak kutlanmasını öneriyorum” dedi.

SARIKAMIŞ ÖRNEĞİ GİBİ

Her iki milletvekilinin yaptığı önerini Erzurum kamuoyunda karşılığını bulurken, vatandaşlar, “Nasıl ki Çanakkale’de ve Sarıkamış’ta etkinlikler devlet eliyle gerçekleşiyorsa, bundan böyle her 9 Kasım gününde Erzurum’da da devletin organizasyonuyla anma törenleri yapılabilir, çok daha büyük ölçekli ve geniş katılımlı yürüyüşler yapılabilir” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ