$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,53

ERGÜNEY: ERZURUM’A YATIRIM YAPAN KAZANIR

ERGÜNEY: ERZURUM’A YATIRIM YAPAN KAZANIR
  • 22.10.2017

BELARUS Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Andrei Savinykh, İşadamı Halil İbrahim Dursunoğlu’nun daveti üzerine geldiği Erzurum’da, Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) ziyaret etti. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ergüney’den çalışmaları hakkında bilgi alan Büyükelçi Savinykh, iki ülkenin işadamları arasında yapılacak projelerin önemine değindi.

Kendisini Erzurum’a davet eden İşadamı Halil Ibrahim Dursunoğlu’na ait Durkar Dursunoğlu Kardeşler firmasının, Belaruslu iş makinası üreticisi Amkodor Holding ile yatırım yapmayı planladığını hatırlatan Büyükkelçisi Andrei Savinykh, böylesi bir işbirliğinin gerçekleşmesini çok arzu ettiğini söyledi.

Büyükelçi Andrei Savinykh’in ziyaretinden ve Erzurum’a yapılması düşünülen iş makinası fabrikasına olan katkısından ziyadesiyle mutlu olduğunu ifade eden OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ergüney ise, Erzurum’un bölgenin merkezi bir kenti olduğunu, başta Türk Cumhuriyetleri olmak üzere yakın coğrafyadaki çok sayıdaki ülkeye yakın sayılabilecek bir mesafede olduğuna dikkati çekerek, “Erzurum’da yapılacak yatırımlar, hem şehrimize, hem de o yatırımı yapacak insanlara çok şeyler kazandıracaktır” dedi.

Başkan Ergüney, konuğu büyükelçiye ziyaretin anınısına kçeşitli hediyeler verdi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ