$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

ERZURUM BÖYLE KESKİN HEDİYE GÖRMEMİŞTİ

ERZURUM BÖYLE KESKİN HEDİYE GÖRMEMİŞTİ
  • 20.11.2019

GEÇTİĞİMİZ hafta açılışını Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yaptığı Barış Planı Viyadüğü’nün, Erzurum’un başına açtığı sıkıntılar Büyükşehir Belediyesi teknik kadrolarını kara kara düşündürmeye başladı. Ulaşımı kolaylaştıracak yerde, iyice çıkmaza sokan ve 50’nci Yıl Caddesi’ni adeta kitleyen Barış Planı Viyadüğü’nün “keyfi ve plansız” bir çalışma olduğunu belirten bir yetkili, “Önceki Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, el bombasının pimini çekti, kucağımıza bıraktı ve gitti. Erzurum, Erzurum olalı böyle rezil bir iş ile karşılaşmamıştı” diye konuştu.

Mehmet Sekmen’in Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra, İstanbul’dan getirdiği ekibin içinde yer alan ve genel sekreter yardımcısı olarak uzunca bir süre görev yapan Selami Keskin’in yaptığı yanlış ve hatalı işlere gün geçmiyor ki, yenileri eklenmesin.

ÇAKMA İŞLERİN ALTINDAN HEP O ÇIKIYOR

Erzurum’da görev yaptığı süre içinde Palandöken Kış Turizm merkezi yerine “Ejder 3200” çakma markasını uyduran, Olimpiyat Parkı’nda yaklaşık 2 trilyon lira harcamayla golf sahası yaptıran Selami Keskin’in, gösterişli şekilde açılışı yapılan, ancak şehrin başına ciddi anlamda bela olduğu sonradan anlaşılan Barış Planı Viyadüğü’nün de planlayıcısı olduğu ortaya çıktı.

Viyadüğün devreye girmesiyle birlikte, en yoğun zamanlarda bile trafik akışının fazla kesintiye uğramadan devam ettiği 50’nci Yıl Caddesi’nde ciddi sorunlar yaşanmaya başlandığını belirten bir belediye yetkilisi, “Selami Keskin’in Erzurum’a son hediyesi bu viyadük oldu” diye konuştu.

PLANSIZ, PROGRAMSIZ İŞLER YAPILIYOR

50’nci yılda başgösteren tıkanıklığın açılması için her yolun denendiğini, caddeye çıkan tali yolların ve dönüşlerin iptal edildiğini, ancak sıkıntıda en küçük hafifleme bile olmadığını vurgulayan aynı yetkili, “Bütün bunlar keyfiyetten, plansız adım atmaktan kaynaklanıyor. Yatırım kararı alınmadan önce konu enine-uzununa tartışılsaydı, belki de böyle bir yatırımın ortaya çıkartacağı sorunlar önceden görülür, dolayısıyla projeden vazgeçilirdi. Erzurum’da çoğu sorun, plansız iş yapmaktan kaynaklanıyor. Bunu, trafiğin tıkandığı her yerde görmek mümkün” dedi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. İsmail kelpetin dedi ki:

    50. Yıl bölümü alt geçitle desteklenirse yatırım çok faydalı olur, bu şekilde kalırsa 50. Yıl trafiği kşlitlenmeye devam eder, şükrüpaşaya geçiş için bğyğk kolaylık sağlayan çalışma gölgede kalır

YORUM YAZ