$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

ERZURUM, FENA KOKUYOR!

ERZURUM, FENA KOKUYOR!
  • 06.08.2017

HAVA sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği, uzun zamandan beri de yağmurun yağmadığı Erzurum’da, kanalizasyonlardan yükselen kokular, insanları ciddi anlamda rahatsız etmeye başladı. Kokuların, tuvaletlerden evlerin içine kadar yayıldığı Erzurdum’da, mevsim hastalıklarının salgına dönüşmesinden korkulduğu belirtildi.

Akşam, hava karardıktan sonra, sokağa çıkan vatandaşlar, kaldırım kenarlarındaki ızgaralardan yükselen iğrenç kokulardan “illallah” diyor ve dışarı çıktıklarına da, çıkacaklarına da bin pişman oluyorlar.

Erzurum’un altından geçen derelerde, yağmur yağmadığı için biriken atıkların yaydığı iğrenç kokular, şehri “yaşanmaz” hale getirdi. Erzurum’un “iğrenç kokan şehir” halini aldığını, bu kokuya çöp kutularından yükselen kokuların da katkı yaptığını belirten vatandaşlar, “Bir yandan aşırı sıcaklar, bir yandan iğrenç kokular, bir yanda da mikroplu içme suları hayatı iyice çekilmez hale getirdi. Erzurum’da belediye ekiplerinin yolları gece-gündüz yıkayarak temizlemesini istiyoruz” diyerek, beklentilerini dile getirdiler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ