$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,48 / Satış: 6,51

ERZURUM OVASI, NEDEN KUŞ CENNETİ OLMASIN

ERZURUM OVASI, NEDEN KUŞ CENNETİ OLMASIN
  • 14.04.2019

ÇOK eski yıllarda, Erzurum Ovası’nın sazlıkla kaplı olduğu bilinir. Zaman içinde, NATO tarafından Hava Radar Komutanlığı kurulacak denilerek kurutulan Erzurum Ovası’nda, taban suyunun da giderek yükselmesi, ortaya bahar aylarında çok ilginç görüntüler çıkmasına neden oluyor.
FOTOĞRAF tutkunları tarafından “kaçırılmaz fırsat” olarak görülen nefes kesen manzaralar, bu yıl da kendini göstermeye başladı.
OVA’nın her iki yanında, eriyen kar sularının oluşturduğu göle, başta Palandöken olmak üzere çevredeki karlı dağların yansıması, muhteşem görüntüleri de beraberinde getiriyor.
BAHARIN gelmesiyle birlikte her yıl on binlerce kuşun, yumurtlamak ve üremek amacıyla Erzurum ve yöresine geldiği biliniyor. Tarım anlamında çok fazla verimin elde edilip-edilmediği meçhul olan bu ovanın, eskiden olduğu gibi, sazlığa dönüştürülmesi ve kuş cenneti haline getirilmesini isteyenlerin sayısı hiç de az değil.
BÖYLESİ bir önerinin çeşitli mahfillerde tartışılması isteniyor. Biz de çektiğimiz görüntüleri paylaşarak, böylesi önemli bir konunun gündeme gelmesine önayak olalım istedik. erzhaber

 

ERZURUM OVASI, SAZLIĞA DÖNÜŞTÜRÜLSÜN!

ÇOK eski yıllarda, Erzurum Ovası'nın sazlıkla kaplı olduğu bilinir. Zaman içinde, NATO tarafından Hava Radar Komutanlığı kurulacak denilerek kurutulan Erzurum Ovası'nda, taban suyunun da giderek yükselmesi, ortaya bahar aylarında çok ilginç görüntüler çıkmasına neden oluyor.FOTOĞRAF tutkunları tarafından "kaçırılmaz fırsat" olarak görülen nefes kesen manzaralar, bu yıl da kendini göstermeye başladı.OVA'nın her iki yanında, eriyen kar sularının oluşturduğu göle, başta Palandöken olmak üzere çevredeki karlı dağların yansıması, muhteşem görüntüleri de beraberinde getiriyor.BAHARIN gelmesiyle birlikte her yıl on binlerce kuşun, yumurtlamak ve üremek amacıyla Erzurum ve yöresine geldiği biliniyor. Tarım anlamında çok fazla verimin elde edilip-edilmediği meçhul olan bu ovanın, eskiden olduğu gibi, sazlığa dönüştürülmesi ve kuş cenneti haline getirilmesini isteyenlerin sayısı hiç de az değil.BÖYLESİ bir önerinin çeşitli mahfillerde tartışılması isteniyor. Biz de çektiğimiz görüntüleri paylaşarak, böylesi önemli bir konunun gündeme gelmesine önayak olalım istedik.

Erzurumdan Haberler paylaştı: 14 Nisan 2019 Pazar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ