$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

ERZURUM’DA ÇİPLİ KİMLİK KARTI ALMANIN İŞTE YOLU

ERZURUM’DA ÇİPLİ KİMLİK KARTI ALMANIN İŞTE YOLU
  • 19.10.2016

13-kmlk

ÇİPLİ kimlik kartı, Kırıkkale’deki pilot uygulamanın ardından, aralarında Erzurum’un da bulunduğu 10 ile yaygınlaştırılıyor.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, çipli kimlik kartı başvuruları önümüzdeki haftalarda, Erzincan, Erzurum, Adıyaman, Aksaray, Burdur, Uşak ve Yalova’yı kapsayacak şekilde genişletilecek ve ocak ayından itibaren tüm Türkiye’de kimlik kartları verilmeye başlanacak.

Kimlik kartı almak isteyen, 15 yaşından büyük olan herkesin, yurtiçinde ilçe nüfus müdürlüklerine, yurtdışında ise dış temsilciliklere şahsen başvuru yapması gerekiyor. Başvuru için ilçe nüfus müdürlüğüne doğrudan ya da zaman kaybına sebep vermemek için randevu alarak gidilebilecek.

Kimlik kartı almak isteyenlerin, son 6 ay içinde çekilmiş 1 biyometrik fotoğraf ve kimlik belgesi yerine geçencek fotoğraflı bir belgeyi yanlarında bulundurmaları yeterli olacak.

15 yaşını tamamlamayan çocuklar için, veli veya vasileri başvuruda bulunabilecek. Talep edilmediği sürece 15 yaşını tamamlamamış çocukların kimlik kartlarında fotoğrafa yer verilmeyecek.

Kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen kimlik kartı ve değiştirme nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 15, kayıp nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 30 lira talep edilecek.

Erzurum’da yaşayanlar, https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr/Pages/homepage.aspx adresinden randevu alabilecekler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ