$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

ERZURUM’DA KÜLTÜR DAYANIŞMASI

ERZURUM’DA KÜLTÜR DAYANIŞMASI
  • 04.05.2019

BU yıl ikincisi gerçekleşen Kitap Fuarı’nda, stant ücretlerinin yüksek oluşundan dolayı yer almayan Erzurumlu kitapçılar, şehrin yazarları  ile dayanışma içinde faaliyetlerini sürdürdü, imza kampanyaları düzenledi, sanki de “kimseye minnetimiz yok” dediler.

“Erzurum Kitap Fuarı’nda bu yıl yokuz” mesajını, “özür dileyerek” sosyal medyada duyuran ve bu paylaşımıyla bir anda Erzurum kamuoyunun gündemini oluşturan Kitapsarayı, Erzurumlu yazarlar için imza günü düzenledi.

BİZ BİZE YETERİZ

Cumhuriyet Caddesi’nde kapılarını Erzurumlu yazarlara açan Kitapsarayı, “biz bize yeteriz” dercesine, yazarları, okuyucuları ile buluşturdu.

Erzurum’un sevilen ve tanınan isimleri Abdurrahman Zeynal, Muzaffer Taşyürek ve Ali Kurt, Kitapsarayı’nda okuyucuları ile buluştu, hem kitaplarını imzaladı, hem de kültür sohbetleri yaptılar.

Kitapsarayı olarak Kitap Fuarı’nda yer almayı çok istediklerini, ancak fiyatların yüksek oluşundan dolayı bu isteklerini yerine getiremediklerini belirten Adnan Atalay, “Biz de bu yıl kendi yağımızla kavrulalım istedik. Kısmet böyleymiş deyip, yaşananları kabullenmekten başka çare bulamadık. Umarız gelecek yıllarda bu ve benzeri sorunlar yaşanmaz” diye konuştu. Furkan Akkök

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ