$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,75 / Satış: 7,79

ERZURUM’DAN EZAN SUSMAZ, BAYRAK İNMEZ HAYKIRIŞI

ERZURUM’DAN EZAN SUSMAZ, BAYRAK İNMEZ HAYKIRIŞI
  • 10.03.2019

DÜNYA Kadınlar Günü kutlamaları adı altında 8 Mart akşamı Taksim’de, ezana saygısızlık yapan, ıslık çalan, bağırarak çılgısızlıklarını sergileyen gruplara hadlerini bildirmek amacıyla Erzurum’dan “ezan susmaz, bayrak inmez” haykırışı yükselecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Türk Diyanet Vakıf-Sen Erzurum Şube Başkanı İsmail Gülli, yarın (pazartesi) öğle namazı sonrasında sivil toplum kuruluş temsilcileri ve sendika başkanları ile Ülkücü gençler, Yakutiye Meydanı’nda toplanarak, “ezan susmaz, bayrak inmez” ortak açıklaması yapacaklarını bildirdi.

Ezana saygının dinin gereği olduğunu, her Müslümanın da ezan okunduğunda toplanma ve oturuşuna çekidüzen verme  ihtiyacı hissettiğini hatırlatan Başkan Gülli, Taksim’de yaşanan olayları ürpererek ve üzüntüyle karşıladıklarını kaydetti. Ezanın da, bayrağın da sahipsiz olmadığını, kimsenin bu değerlere hakaret etmeye teşebbüs etmesinin bile hoş karşılanmayacağını vurgulayan Başkan Gülli, Erzurum insanını bir araya gelmeye ve ortak tepkiye destek vermeye çağırdı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ